Hrvatski košarkaši uvjerljivi protiv Švicarske

U posljednjem ispitu uoči nastupa na ovogodišnjem EuroBasketu Hrvatsku je predvodio Karlo Matković sa 17 koševa i 12 skokova
Opatija: Pretkvalifikacije za EuroBasket 2025., Hrvatska – Švicarska Goran Kovacic/PIXSELL

Hrvatska muška košarkaška reprezentacija ostvarila je i drugu pobjedu u pretkvalifikacijama za EuroBasket 2025. svladavši u Opatiji izabranu vrstu Švicarske s uvjerljivih 84-53.

Hrvatski košarkaši su vrlo ozbiljnim pristupom, čvrstom igrom u obrani i efikasnom u napadu, pogotovo u prvom poluvremenu, potpuno slomili nižu švicarsku postavu protiv koje su imali potpuno nadmoć u skoku (45-23). Tijekom prvog poluvremena hrvatska prednost je rasla iz minute u minutu. Na polovici prvog poluvremena izabranici Damira Mulaomerovića su došli prvi put do dvoznamenkaste prednosti (13-3). U 17. minuti je već bilo +20 (37-17), a do +31 (59-28) Hrvatska je došla zakucavanjem Zupca u 24. minuti. Do najvećih +33 (80-47) hrvatski su košarkaši došli u 37. minuti.

Imajući u vidu činjenicu da je EuroBasket pred vratima te ne želeći riskirati s mogućim ozljedama, Mulaomerović je rasporedio minutažu te dao priliku i igračima koji nisu u udarnoj postavi, a poštedio je napora Marija Hezonju koji je još na subotnjem treningu osjetio određene bolove pa je prosjedio cijelu utakmicu.

U posljednjem ispitu uoči nastupa na ovogodišnjem EuroBasketu Hrvatsku je predvodio Karlo Matković sa 17 koševa i 12 skokova. Dario Šarić je ubacio 13 poena uz sedam skokova, dok su po 12 koševa postigli Bojan Bogdanović i Ivica Zubac. Kod Švicaraca je s 10 koševa najefikasniji bio Selim Moise Fofana.