Hrvatski dragovoljac na Šubićevcu isporuči petardu Šibeniku

Hrvatski dragovoljac je dominirao cijelu utakmicu i iskoristio je dosta pogrešaka obrane domaće momčadi
U 23. kolu HNL- a Šibenik je na svom stadionu izgubio od Hrvatskog dragovoljca 5:0 Hrvoje Jelavic/PIXSELL

U prvoj utakmici 23. kola Prve HNL u petak zadnjeplasirana momčad na ljestvici Hrvatski dragovoljac je priredio iznenađenje i na Šubićevcu i s 5-0 pobijedio domaći Šibenik. Golove su za gostujuću momčad zabili Karica u 20. minuti, Bistrić u 22., Majstorović s bijele točke u sudačkoj nadoknadi na kraju prvog poluvremena, Galešić u 48. minuti i Frigan u 75. minuti.

U prvih 19 minuta susreta nije bilo prilika ni s jedne ni s druge strane, izjednačena je igra i obje momčadi imaju jednak posjed lopte. No, Hrvatski dragovoljac dolazi u vodstvo u 20. minuti, lopta je došla do Majstorovića na desnoj strani koji ju je dobacio Karici na glavu koji zabija s četiri-pet metara. Samo dvije minute kasnije Karica je pobjegao obrani Šibenika i dodaje Bistriću koji povećava na 2-0. U 45. minuti sudac Bebek je dosudio kazneni udarac za Hrvatski Dragovoljac nakon što je Grdić napravio prekršaj na Friganu u kaznenom prostoru. Majstorović je precizan s bijele točke i Hrvatski Dragovoljac odlazi na odmor s 3-0.

Početak drugog poluvremena opet donosi šok za Šibenik, Hrvatski dragovoljac diže na 4-0 u 48. minuti nakon centaršuta Karice. Loptu je dočekao Smolčić koji puca prema golu, a lopta se odbila do Galešića koji ju je spremio u gol za 4-0. Šibenik ima prvu ozbiljniju priliku u 64. minuti, no vratar Hrvatskog dragovoljca Šubarić je obranio udarac Skorupa iz daljine.

Šibenik radi još jednu grešku u obran u 75. minuti, Batarelo je vratio loptu, a njegovu grešku je iskoristio Frigan i zabija za 5-0.