Hrvatski dragovoljac i Istra 1961 praznih pušaka

Derbi začelja prošao je bez zgoditaka i bez puno šansi, a Dragovoljac je time sve dalje od ostanka u Prvoj HNL
U 28. kolu HT Prve HNL sastali se Hrvatski Dragovoljac i Istra 1961 Jurica Galoic/PIXSELL

U prvoj utakmici 28. kola 1.HNL u Zagrebu su Hrvatski dragovoljac i Istra 1961 odigrali 0-0. Derbi začelja prošao je bez zgoditaka i bez puno šansi, a Dragovoljac je time sve dalje od ostanka u Prvoj HNL.

Prvi dio dvoboja nije obilovao iznenađenjima, a jedinu veliku priliku propustili su Puljani. U 10. minuti nakon udarca s kuta Galilea je s pet metara pucao glavom, a vratar domaćina Šubarić bravuroznom intervencijom spasio čisti pogodak.

Početkom drugog dijela opet su Puljani nakon kornera imali priliku, a Silva je iz blizine pogodio Šubarića, koji je puno sreće imao dvije minute kasnije, kada je Mlinar pogodio gredu.

Domaćini su bili podređeni gotovo cijelu utakmicu, a u samoj završnici su mogli zabiti, no Perićev udarac je u posljednji trenutak blokirao Galilea.