U finalu nas čeka Grčka

Hrvatska u finalu olimpijskih kvalifikacija

U teškoj i dramatičnoj utakmici košarkaši su pobijedili Dominikansku Republiku
Pirej: Kvalifikacijski košarkaški turnir za Olimpijske igre, polufinale, Dominikanska Republika  – Hrvatska Klodian Lato/EUROKINISSI/PIXSELL

Nije moglo bez drame. Srećom, hrvatski košarkaši s 80:77 svladali su Dominikansku Republiku i izborili sutrašnje finale olimpijskih kvalifikacija protiv domaćina Grčke.

Bila je to ratnička utakmica u kojoj se nije uživalo u prevelikoj ljepoti. Većim dijelom to je bila izjednačena utakmica, u kojoj su Hrvati na veliki odmor otišli s +5 (37:32), da bi sredinom treće četvrtine imali najvećih +10 (50:40). Serijom 20:5 Dominikanska republika je čak i povela 60:55 odvevši utakmicu uoči posljednjih deset minuta u nemirne vode. U jednom trenutku nosio nas je Smith koji je u kratkom vremenu nanizao osam poena.

Iako su u posljednjih pola minute ušli ma oko sigurnim vodstvom 78:71 zakomplicirali smo si život dozvolivši Dominikancima da sa šest uzastopnih poena dođu na samo -1. Srećom, Mario Hezonja bio je siguran s linije slobodnih bacanja, da bi potom Duarte promašio tricu za produžetak.

Najbolji u Hrvatskim redovima Ivica Zubac s 25 poena i devet skokova, dok su Jaleen Smith i Dario Šarić ubacili po 14 poena.