Hrvatska U-19 reprezentacija izborila Elitno kolo

Momčad koju vodi Josip Šimunić je nakon pobjeda protiv Gibraltara i Armenije, u Karlovcu odigrala 1-1 protiv Škotske što je bilo dovoljno za prvo mjesto
nogometna reprezentacija hrvatske U-19 Igor Kralj/PIXSELL

Hrvatska nogometna U-19 reprezentacija izborila je plasman u Elitno kolo kvalifikacija za Europsko prvenstvo iduće godine u Škotskoj.

Momčad koju vodi Josip Šimunić je nakon pobjeda protiv Gibraltara (7-0) i Armenije (2-0), u Karlovcu odigrala 1-1 protiv Škotske što je bilo dovoljno za prvo mjesto u skupini 11.

Hrvatska je povela u 29. minuti golom Franje Ivanovića, a u sudačkoj nadoknadi je izjednačio Alex Lowry. Hrvatska je od 43. minute igrala s igračem manje zbog Ivanovićeva isključenja. U drugoj utakmici trećeg kola Armenija je u Lučkom pobijedila Gibraltar s 1-0.

-Čestitam igračima na trudu i zalaganju. Ostaje žal zbog primljenog pogotka u sudačkoj nadoknadi, bilo bi lijepo da smo zadržali maksimalan učinak bez primljenog gola, ali, što je, tu je. Činjenica je da smo pedeset minuta igrali s igračem manje, ali, bez obzira na to, dečki su se bacali na glavu i istodobno igrali pametno i mudro. Ostvarili smo plasman u Elitno kolo, uskoro ćemo saznati protivnike i predstoji nam dobro se pripremiti. U predstojećem razdoblju pratit ćemo igrače, voditi brigu o tome u kakvoj su formi kako bismo spremni dočekali proljeće- kazao je Šimunić.

Hrvatska je na koncu osvojila prvo mjesto sa sedam bodova, Armenija je druga sa šest, Škotska na trećem mjestu ima četiri boda, dok je Gibraltar na začelju s nulom.