Otvaranje EURA iz snova

Hrvatska razbila Španjolsku na startu Europskog prvenstva

Goran Perkovac sjajno je posložio hrvatske kockice
Mannheim:  Utakmica 1. kola skupine B na Europskom prvenstvu rukometaša Hrvatska – Španjolska DPA/PIXSELL/PIXSELL

Kakvo otvaranje EURA. Malo tko je mogao zamisliti ovako goropadnu i razigranu Hrvatsku, koja je na startu Europskog prvenstva razbila Španjolsku i širom otvorila vrata drugog kruga pobjedom 39:29

Goran Perkovac sjajno je posložio hrvatske kockice. Sve je djelovalo besprijekorno, od napada koji je u prvom dijelu imao nestvaran učinak 18/20 do obrane, kojoj su svoj obol dali vratari Ivić i Mandić. Ne pamtimo kada je Hrvatska odigrala tako zrelu i dobru utakmicu u kojoj nije bilo slabog pojedinca.

Španjolski izbornik Jordi Ribera pokuša je na sve načine zaustaviti hrvatsku seriju, no sve što je pokušao bilo je uzaludno protiv danas odlične Hrvatske. Otvorila je Hrvatska utakmicu vodstvom 5:1, kod 10:5 španjolski izbornik pozvao je i drugu minutu odmora, no uzaludno, jer lijeka za hrvatsku igru večeras Španjolci jednostavno nisu imali.

U drugom dijelu prednost je do četrdesete minute narasla na +9, da bi na ulasku u posljednjih deset minuta imali i najvećih +11 (34:23).

U igri naše reprezentacije nije bilo slabog pojedinca, a napadački su prednjačili Ivan Martinović i Mario Šoštarić s 8 postignutih golova, pet je postigao Tin Lučin, a četiri Veron Načinović.