Pobjeda Hrvatske u Poljskoj

Hrvatska na korak do Svjetskog futsal prvenstva

Poljaci su dvaput vodili, ali su izabranici izbornika Marinka Mavrovića preokretom u drugom poluvremenu došli do važne pobjede
Susret Hrvatske i Francuske u okviru Elitnog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2024 Luka Stanzl/PIXSELL

Futsal reprezentacija Hrvatske u Koszalinu je svladala Poljsku s 3:2 u prvoj utakmici doigravanja za Svjetsko prvenstvo. Poljaci su dvaput vodili, ali su izabranici izbornika Marinka Mavrovića preokretom u drugom poluvremenu došli do važne pobjede, kojom su stigli na korak do svjetske smotre.

Poljska je povela u 3. minuti golom Sebastian Szadurskog. Na 1:1 je izjednačio Luka Perić u 14. minuti, ali već minutu kasnije, domaćin je ponovno došao do prednosti nesretnim autogolom Marka Kuraje. Drugim pogotkom na utakmici Luka Perić je u 34. minuti izjednačio na 2:2, da bi konačnih 3:2 23 sekunde kasnije postavio David Mataja.

Uzvratna utakmica na rasporedu je u utorak, 16. travnja, s početkom u 19 sati, u KC Dražen Petrović u Zagrebu.