Hrvatska nije dozvolila iznenađenje

HRVATSKA IDE DALJE: U nastavku do uvjerljive pobjede protiv Rumunjske

Pobjedom je Hrvatska zaključila priču u Mannheimu te svoj put nastavlja u Kölnu
Croatia vs Romania Eva Manhart / kolektiff

Hrvatska nije dozvolila iznenađenje i sigurnom pobjedom 31:25 protiv Rumunjske izborila je drugi krug Europskog prvenstva. U odnosu na prethodne utakmice u sastavu su bili vratar Dominik Kuzmanović, lijevi vanjski Mateo Maraš i kružni napadač Tomislav Kušan, dok je u startnoj postavi umjesto ozlijeđenog Ivana Martinovića bio Luka Lovre Klarica, koji je bio naš najraspoloženiji igrač.

Zahvaljujući njegovim golovima prvi dio smo završili vodstvom 16:12. No, put do +4 nije bio nimalo lak, jer Rumunji su nam prijetili punih 28 minuta, da bi hrvatski rukometaši u posljednje dvije minute izveli blitz-krieg te s četiri uzastopna gola odjurili na +4. To je unijelo mir u našu igru te smo u nastavku ubrzo stekli +7 i utakmicu mirno priveli kraju.

Uz Klaricu koji je postigao 7 golova, valja istaknuti i vrlo dobru igru debitanta Tomislava Kušana koji je postigao 4 gola, kao i Marin Jelinić.

Pobjedom je Hrvatska zaključila priču u Mannheimu te svoj put nastavlja u Kölnu, gdje nas čekaju četiri izuzetno teške i zahtjevne utakmice, u kojima ćemo morati biti na razini kao protiv Španjolske ako želimo ući u borbu za medalje.