Hrvatima zlato, srebro i bronca za kraj Europskog taekwondo U21 prvenstva

Hrvatska je ovo prvenstvo završila s tri zlatne, tri srebrne i pet brončanih medalja
paško božić Hrvatski taekwondo savez

Europsko taekwondo U21 prvenstvo u Tirani Hrvatska je danas, zadnjeg dana, završila s osvojenom još jednom jednom zlatnom, srebrnom i jednom brončanom medaljom.

Zlatnu medalju je osvojio Paško Božić (TK Marjan) u kategoriji iznad 87 kilograma. On je u finalu s 2-0 pobijedio Ukrajinca Vladyslava Dzoza. Helena Kičema (TK Novi Zagreb) osvojila je srebro u kategoriji do 62 kilograma, u finalu je bolja od nje s 2-0 bila Mađarica Luana Martin. Broncu je u kategoriji do 46 kilograma osvojila Nika Kolarek (TK Pantera) koju je u polufinalu zaustavila Grkinja Pantou Despoina.

Zadnjeg dana prvenstva nastupio je u Daniel Barun (TK ST-Kwan) također u kategoriji iznad 87 kilograma, ali je on zaustavljen u prvom kolu.