Hokejaši Zeline drugi u Europi

Veliki uspjeh ostvarili su seniori HK Zeline, osvojivši srebro na Kupu prvaka u dvoranskom hokeju održanom u Turskoj
Hockey Klub Zelina v HC Minsk (Pool A) WORLDSPORTPICS FRANK UIJLENBROEK

Povijesni uspjeh za hrvatski hokej ostvarili su seniori Hokejskog kluba Zelina na Kupu prvaka u dvoranskom hokeju, završenom danas u turskoj Antalyji. U prvom nastupu hrvatskog kluba u najjačoj diviziji Kupa europskih prvaka, Zelinčani su osvojili srebrnu medalju, izgubivši na turniru samo posljednju utakmicu, onu protiv ruskog prvaka Dinama iz Elektrostala, novog prvaka Europe.

Uoči turnira u Turskoj, hrvatskim predstavnicima prvi je cilj bio izbjeći posljednje, sedmo mjesto (najveći favorit za naslov, njemački prvak Rot-Weiss Köln, otkazao je nastup zbog mnoštva zaraženih igrača koronavirusom). Nakon pobjede 9:1 u prvoj utakmici nad poljskim prvakom AZS AWF Poznan, uslijedilo je prvo veliko iznenađenje. Pobjedom 7:4 protiv favoriziranog austrijskog prvaka Posta, postalo je jasno da hrvatski predstavnici mogu napraviti nešto veliko.

Drugog dana turnira Zelina je nastavila s pobjedama, prvo 9:4 protiv bjeloruskog Minska, a zatim i 5:3 pobjeda nad španjolskim Complutenseom.

U nedjelju prijepodne Zelina je u dvoboju s turskim Gaziantepom trebala rezultat kojim bi došla do postolja. I uspjeli su hrvatski prvaci slaviti sa 7:5 i tako uoči dvoboja s ruskim Dinamom iz Elektrostala osigurati najmanje drugo mjesto. U posljednjoj utakmici Rusi su bili uvjerljivi kao i tijekom cijelog turnira, pobijedivši s 9:5.

Za Zelinu su u Turskoj nastupili: Zoran Jakopović, Dominik Hrupec (vratari), Mario Ilinović, Aleksandr Lykov, Benjamin Wess, Bruno Hrupec, Petar Bahlen, Jan-Philipp Rabente, Matija Dananić, Bogdan Kovalenko, Vitalii Shevchuk, Sebastian Draguhn (igrači u polju), Neven Polak, Josip Šomin (treneri) i Robert Nemčić (vođa momčadi).

Ovaj rezultat bit će veliki poticaj i hokejašicama Zeline koje će sljedećeg vikenda (18. do 20. veljače) u svojoj dvorani igrati Kup prvakinja, skupina C, na turniru na kojem će sudjelovati i prvakinje Danske, Francuske, Gruzije, Portugala, Slovačke i Walesa.