Očekivana pobjeda u Krapini

HNK Gorica u osmini finala Kupa

Golovima Maria Matkovića (11) i Nikole Vujnovića (85) Goričani su slavili s 2:0 u Krapini plasiravši se tako u osminu finala
Gorica i Hajduk sastali se u 8. kolu SuperSport HNL-a Matija Habljak/PIXSELL

Nogometaši Gorice s uspjehom su odradili gostovanje u Krapini, gdje su u susretu šesnaestini finala SuperSport kupa svladali člana četvrtog ranga hrvatskog nogometa – NK Zagorec. Golovima Maria Matkovića (11) i Nikole Vujnovića (85) Goričani su slavili s 2:0 plasiravši se tako u osminu finala, pridruživši se tako Hajduku, Rijeci, Slaven Belupu, Osijeku, Varaždinu i Cibaliji.

Osim Gorice plasman među 16 najboljih osigurao je i Dinamo koji je u Stenjevcu s 4:1 porazio Ponikve. Uspješna je bila i Lokomotiva koja je pogotkom Silvija Goričana u 54. minuti slavila kod Dugog Sela s 1-0. Identičnim rezultatom Rudeš je pobijedio na gostovanju Croatiju Zmijavce, a gol odluke zabio je Tomislav Srbljinović u 78. minuti.

Vukovar 1991 bio je bolji od BSK Bijelog Brda s 4-1. Za pobjednički sastav strijelci su bili Vanja Pelko (14), Franco Minguez Capitani (24), te Törles Knoll (70, 82), dok je za BSK pogodio Lazar Vujanić (73).

Istra 1961 je u Unešiću porazila Zagoru s 2-0, golovima Sebastiana Nebyla (45) i Matea Lisice (73). Jadran iz Ploča je s 2-1 pobijedio Belišće. Za domaćine su zabili Goran Šujić (6) i Jozef Kuqi (14), a u sudačkoj nadoknadi drugog dijela smanjio je Bojan Gvozdenović.

Za iznenađenje se pobrinuo križevački Radnik koji je pred brojnim navijačima na Gradskom stadionu u Križevcima s 4:3 svladao Šibenik.