Napokon pobjeda

HNK Gorica slavila u Varaždinu na debiju Rajka Vidovića

U prvom subotnjem susretu 28. kola SuperSport HNL-a nogometaši Gorice slavili su kod Varaždina s 4-2
Varaždin:  Utakmica 28. kola HNL-a Varaždin – Gorica Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Nogometaši Gorice stigli su do druge proljetne pobjede nakon što su u Varaždinu s 4:2 svladali istoimenog domaćina. Uoči ove utakmice turopoljski prvoligaš promijenio je trenera te umjesto Dinka Jeličića angažirao Rajka Vidovića, koji nije mogao poželjeti bolji prvoligaški start.

Gorica je povela 2-0 nakon golova Gabriela Rukavine u 25. i Josipa Mitrovića u 27. minuti. Domaćin je smanjio pogotkom Leona Belcara u 42., a gosti su i definitivno potvrdili osvajanje bodova u završnici. Strijelci su bili Jurica Pršir u 78. i Ante Matej Jurić u 80. minuti. Na samom kraju Domagoj Drožđek dao je drugi pogodak za domaćina za uljepšavanje poraza.

Gorica je ostala šesta, a Varaždin sedmi, s tim da ih sada razdvajaju četiri boda.