Hermes Analitica na krilima Roka Rogića slavila u Velikoj Gorici

DSC_1384

Nakon tri uzastopne domaće pobjede (Bosco, Cibona, Split), košarkaši Gorice u devetom kolu doživjeli su prvi ovosezonski poraz na domaćem parketu. U susretu s velikim brojem poena u kojem su najviše mogli uživati gledatelji, Hermes Analitica je slavila s 99:98, na krilima sjajnog Roka Rogića koji je 6,7 sekundi prije kraja ubacio tricu kojom je svojoj momčadi donio pobjedu.

Gorica je već u prvoj četvrtini imala dvoznamenkastu prednost, kao i u tijekom treće četvrtine. No, susret nisu uspjeli prelomiti te je utakmica ušla u neizvjesnu završnicu u kojoj su više koncentracije imali gosti iz Zagreba. Jedan od ključeva goričkog poraza može se potražiti na liniji slobodnih bacanja, jer od 30 slobodnih bacanja, promašeno je njih pola.

Hermes Analiticu do pobjede je predvodio Roko Rogić (jednu sezonu proveo i u goričkom dresu, op.a) koji je susret završio s 24 ubačena poena, a uz bok su mu bili Hrvoje Garafolić s 22 koša i Ante Krapić s 21, dok je najučinkovitiji igrač Gorice bio Ivan Vučić s 23 poena.