Herman: Tomašević koristi novac građana Zagreba za kampanju umjesto za povećanje plaća

Rekao je da je HDZ ponudio šest amandmana na gradski proračun, ali niti jedan nije prihvaćen.
– Logično je da je Grad Zagreb financijski konsolidiran jer je na taj način vrlo jednostavno financijski konsolidirati grad – rekao je Herman.
Istaknuo je da je u proračunu ogroman prihod od poreza na dohodak od milijardu i 105 milijuna eura. Dodaje da u isto vrijeme Grad Zagreb štedi s maksimalnim stopama poreza na dohodak na svojim građanima i uskraćuje im ekstra plaću u iznosu od gotovo 180 milijuna eura.
Kaže da im je bilo malo nejasno zašto se to tako radi, ali kada su vidjeli plakate koji su osvanuli po gradu kao informiranje i edukacija građana, a koji su ništa drugo nego predizborna kampanja – onda im je, kaže, bilo jasno zašto je Tomaševiću, odnosno Gradskoj upravi, potreban taj novac.
– Novac građana Zagreba koji bi mogao biti ostvaren za povećanje njihovih plaća, gradonačelnik Tomašević koristi za svoju predizbornu kampanju i mi smatramo da je to sramotno – rekao je Herman.