Hajduk opravdao ulogu favorita, Baraban neprecizan s 11 metara

Hajduk je uspješno prošao gostovanje kod trećeligaša iz Ždralova, Mladosti
Mladost Ždralovi i Hajduk sastali se u osmini finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa Damir Spehar/PIXSELL

Nogometaši splitskog Hajduka plasirali su se u četvrtinale Hrvatskog nogometnog kupa pobijedivši u Ždralovima Mladost s 2-0. Hajduk je uspješno prošao gostovanje kod trećeligaša iz mjesta pokraj Bjelovara, a Splićani su nastupili u gotovo najjačem sastavu.

Do vodstva je Hajduk stigao u 33. minuti kada je Livaja pronašao potpuno samog Jana Mlakara, a Slovencu nije bilo teško postići pogodak. Samo šest minuta kasnije Dario Melnjak je zabio za 2-0 preciznim udarcem s 20-tak metara.

U 58. minuti Awaziem je igrao rukom u svom šesnaestercu, no udarac Ivana Barabana iz penala brani Hajdukov vratar Karlo Sentić.