HAJDUK I DALJE BEZ POBJEDE U VELIKOJ GORICI: Goričani preokretom u nastavku do još jedne pobjede

U derbiju sedmog kola Prve HNL Gorica je kao domaćin svladala Hajduk s 2:1
U 7. kolu HT Prve lige sastali se Gorica i Hajduk Goran Stanzl/PIXSELL

U derbiju sedmog kola Prve HNL Gorica je kao domaćin svladala Hajduk s 2:1. Hajduk je poveo iz kaznenog udarca kojega je iskoristio Caktaš, Gorica je poravnala također iz kaznenog udarca kojega je izveo Lovrić, da bi pobjedu domaćima osigurao Hamad.

Bila je to utakmica s dva potpuno različita poluvremena, prvim je dominirao Hajduk, a drugim Gorica. Splićani u prvih 45 minuta nisu iskoristili nekoliko odličnih situacija, ponajprije se u promašajima istaknuo Grk Diamantakos, no u samoj je završnici ipak poveo. Musa je neoprezno startao na Gyurcsa u kaznenom prostoru, a sudac Batinić je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Caktaš.

U nastavku je Gorica zaigrala ofenzivnije, no najveću je pomoć dobila s Hajdukove klupe kada je trener Splićana Vukas u 55. minuti iz igre povukao Jurića i na teren poslao Nejašmića. Samo minutu potom Nejašmić je u čistoj situaciji u vlastitom kaznenom prostoru izgubio loptu, a kada je ona došla do Čanađije na samom rubu kaznenog prostora startao je na domaćeg veznjaka upravo u trenutku udarca. Batinić je nakon dugog pregledavanja snimke ustvrdio kako se radi o kaznenom udarcu. Loptu je prihvatio Lovrić, a njegov prvi pokušaj s bijele točke Posavec je obranio. Ipak, nakon intervencije VAR-a Batinić je dosudio ponavljanje kaznenog udarca jer se Posavec prerano pomaknuo s gol-linije. Iz drugog pokušaja Lovrić je bio siguran za 1:1.

Hajduk je u 70. minuti ostao i s igračem manje jer je Čolina dobio drugi žuti karton zbog povlačenja Hamada, a Gorica je prednost igrača više iskoristila u 76. minuti. Udarac Mudrinskog glavom Posavec je obranio, a na odbijanac je natrčao Hamad i pogodio mrežu. Linijski je sudac označio kako je strijelac bio u zaleđu, no nakon tri minute provjere VAR je ustvrdio kako Iračanin ipak nije bio najbliži Posavcu te je Batinić pokazao na centar.

Mogao je Hajduk u samoj završnici ipak osvojiti bod jer je Batinić i treći put pokazao na bijelu točku zbog prekršaja na Jairu, Brazilac je sam odlučio izvesti najstrožu kaznu u 10. minuti nadoknade, no njegov je udarac sjajno obranio Kahlina.