fbpx

Subota, 16 Ožujak 2019 12:41

+20 Cibone protiv Zaboka

Nakon što su početkom tjedna doživjeli neočekivani poraz od Gorice, košarkaši Cibone u susretu sa Zabokom nisu učili još jedan pogrešan korak. Izuzev prve četvrtine koju su s pola koša dobili gosti (21:22), ostatak susreta protekao je u dominaciji Cibone koja je na kraju pisala uvjerljivu pobjedu rezultatom 88:68.

-Očekivao sam tešku utakmicu i motiviranog protivnika, ali kad smo počeli igrati timsku košarku napravili smo tu veliku razliku koja možda i nije realna. Prvo poluvrijeme loše, sa samo 5 asistencija no utakmicu smo završili s 20 asistencija, znači da smo drugo poluvrijeme odigrali timski i tu timsku igru kapitalizirali- nakon susreta je rekao trener Cibone Ivan Velić, dok je trener gostiju tek kratko čestitao Ciboni na pobjedi, jer su igrali bolje.

Najistaknutiji u redovima Vukova bili su Ivan Novačić i Igor Marić s po 16 poena.

Iduću utakmicu Cibosi igra sutra kod Budućnosti u Podgorici s početkom u 19,00 sati.

Objavljeno u Sport
Utorak, 12 Ožujak 2019 12:06

Sjajna Gorica porazila Cibonu usred Zagreba

Kolo iznenađenja u HT Premijer ligi zatvorili su sinoć košarkaši Gorice koji su u Košarkaškom centru Dražen Petrović porazili Cibonu. Nakon slavlja u Velikoj Gorici, Sesarova družina još jednom je skinula skalp Vukovima, koji su ovoga puta poraženi s 83:77.

Iako su na kraju prve četvrtine bili u minusu od sedam poena (22:15), sjajnom igrom u drugih deset minuta u kojima su primili tek devet poena (26:9) Goričani su udarili temelje Velike pobjede kojom su širom otvorili vrata doigravanja.

-Mi smo odigrali jednu hrabru mušku utakmicu, od desete minute smo cijelo vrijeme kontrolirali ritam. Imali smo određene probleme na zoni , nismo se snašli kako treba. Malo je ušao i strah, moram priznati da sam vidio na igračima i malo straha- izjavio je trener Gorice Josip Sesar.

Cibona koja je u subotu ostvarila pobjedu u ABA ligi svladavši Krku, u susretu s Goricom njezini su igrači djelovali „prazno“.

-Darivali smo protivnika i oni su to kao rasterećena ekipa i iskoristili. Jednostavno nismo imali snage za preokret, drugo poluvrijeme smo bili puno bolji, međutim, to nije bilo dovoljno. Prva četvrtina je bila jako dobra, ozbiljna, a sve ostalo je bilo dosta loše ali u sportu se takve stvari događaju. Poraz koji nije strašan ali nije trebao biti- bili su riječi trenera Cibone Ivana Velića.

Pobjedu nad Cibonom, košarkaši Gorice u subotu pred svojim navijačima trebaju potvrditi protiv Vrijednosnica Osijek koje su u ovom kolu svladale Zadar.

HT PREMIJER LIGA, 16. kolovoz
KK CIBONA – KK GORICA 77-83 (22-15, 9-26, 28-27, 18-15)
KK CIBONA: Bilinovac 1, Ljubičić M. 15, Rogić 5, Marić, Bundović 19, Gilbert 2, Novačić 11, Prkačin, Rozić 7, Ljubičić K. 2, Pilepić, Markota 15. TRENER: Ivan Velić
KK GORICA: Jukić, Majcunić 13, Petrović 3, Prgomet, Mašić 8, Zrnić, Papac 8, Baković 12, Vučić 11, Mazalin 9, Kapusta 8, Mikšić 11. TRENER: Josip Sesar

Na krilima uspjeha sa završnice Kupa Krešimira Ćosića košarkaši Gorice sinoć su u Gradskoj sportskoj dvorani dočekali Zabok. Boljom igrom u nastavku susreta Goričani su došli do važne pobjede 82:69, kojom su nadoknadili i -12 iz susreta odigranog u Zaboku.

Važnost utakmice itekako se osjetila, te su nakon prvih deset minuta domaći košarkaši imali minus od devet poena (14:23), no kako je utakmica odmicala kvaliteta domaće momčadi sve je više dolazila do izražaja, a presudnim se pokazala igra u trećoj četvrtini gdje su domaći košarkaši definitivno prelomili tijek susreta u svoju korist.

-Odigrali smo dobru utakmicu, osim otvaranja gdje se vidjelo da smo bili nervozni što je rezultiralo i promašajima zicera i slobodnih bacanja. Konsolidirali smo se i u drugi dio sjajno otvorili čime smo napravili taj korak prema pobjedi- o utakmici će trener Gorice Josip Sesar, pred kojim je sada priprema utakmice protiv Cibone.

-Cibona se u odnosu na prvi dio jako digla. Igraju puno bolje i agresivnije. Mi ćemo se dobro pripremiti, devet dana imamo za pripremu. Dat ćemo sve od sebe, a ako nam se ukaže prilika sigurno ćemo je ugrabiti- najavio je gostovanje kod Cibone, Sesar.

Prvo ime susreta protiv Zaboka bio je iskusni Ante Mašić koji je ubacio 20 poena, a uz njega dvocifreni su još bili Ivan Majcunić s 14 te Marko Baković s 13 ubačaja, dok je kod Zaboka najefikasniji igrač bio Antonio Črnjević s 20 poena.

HT PREMIJER LIGA, 15. KOLO
KK GORICA – KK ZABOK 82:69 (14:23, 23:15, 23:11, 22:20)
KK GORICA: Jukić, Majcunić 14, Prgomet 8, Mašić 20, Papac 2, Baković 13, Vučić 6, Mazalin 4, Kapusta 8, Mikšić 7. TRENER: Josip Sesar
KK ZABOK: Martinko, Lisica, 2, Radovčić 12, Tomas, Galić 2, Črnjević 20, Ćutuk 9, Anzulović 4, Tuđen, Proleta 2, Batur 9, Jambrović 9. TRENER: Ivan Tomas

Košarkaši Gorice nisu uspjeli kreirati još jednu senzaciju na domaćem parketu. Nakon što su u prvom dijelu sezone u Velikoj Gorici srušili nekadašnje prvake Europe Cibonu i Split, večeras su poraženi od Zadra koji je u Gradskoj sportskoj dvorani slavio s 85:77.

Dobro su igrači trenera Josipa Sesara parirali ABA ligašu koji je krajem prve četvrtine poveo s 24:15, no u drugih deset minuta domaći su igrači sveli Zadrane na samo 12 ubačaja te su na veliki odmor otišli s minimalnom prednošću (38:36). U nastavku susreta Zadrani nošeni s pedesetak pripadnika Tornada preuzeli su već u uvodnim minutama rezultatsku kontrolu. Iako su im domaći košarkaši neprestano puhali za vratom, Vaughn je svojim ubačajima držao Zadrane na životu, a podršku su mu pružili Božić i Brzoja, ne dozvolivši iznenađenje.

Puno gorčine s jedne i druge strane izazvalo je suđenje sudačke trojke Radojković, Kruljac, Gracin gdje su deblji kraj izvukli gosti, koji su ostali bez isključenih Littlea i Žorića, zbog nesportskih i tehničkih pogrešaka.

HT PREMIJER LIGA, 14. KOLO
KK GORICA – KK ZADAR 77:85 (19:24, 19:12, 19:25, 20:24)
KK GORICA: Jukić, Majcunić 7, Petrović, Prgomet 10, Mašić 5, Papac 6, Baković 12, Vučić 12, Mazalin 11, Kapusta 3, Mikšić 11. TRENER: Josip Sesar
KK ZADAR: Marić 14, Žorić 14, Krajina, Vaughn 24, Dašić, Vuković 5, Brzoja 12, Špralja 2, Little 2, Božić 14, Planinić. TRENER: Ante Nazor

Nakon tri uzastopne domaće pobjede (Bosco, Cibona, Split), košarkaši Gorice u devetom kolu doživjeli su prvi ovosezonski poraz na domaćem parketu. U susretu s velikim brojem poena u kojem su najviše mogli uživati gledatelji, Hermes Analitica je slavila s 99:98, na krilima sjajnog Roka Rogića koji je 6,7 sekundi prije kraja ubacio tricu kojom je svojoj momčadi donio pobjedu.

Gorica je već u prvoj četvrtini imala dvoznamenkastu prednost, kao i u tijekom treće četvrtine. No, susret nisu uspjeli prelomiti te je utakmica ušla u neizvjesnu završnicu u kojoj su više koncentracije imali gosti iz Zagreba. Jedan od ključeva goričkog poraza može se potražiti na liniji slobodnih bacanja, jer od 30 slobodnih bacanja, promašeno je njih pola.

Hermes Analiticu do pobjede je predvodio Roko Rogić (jednu sezonu proveo i u goričkom dresu, op.a) koji je susret završio s 24 ubačena poena, a uz bok su mu bili Hrvoje Garafolić s 22 koša i Ante Krapić s 21, dok je najučinkovitiji igrač Gorice bio Ivan Vučić s 23 poena.

HT PREMIJER LIGA, 9. KOLO
KK GORICA – KK HERMES ANALITICA 98:99 (24:25, 29:24, 23:25, 22:25)
KK GORICA: Jukić, Majcunić 2, Petrović 3, Prgomet 8, Mašić 15, Zrnić 12, Polutak 2, Papac 2, Baković 18, Vučić 23, Kapusta 11, Mikšić 2. TRENER: Josip Sesar
KK HERMES ANALITICA: Vladović, Kordić 10, Rogić 24, Svoboda, Garafolić 22, Bjelanović, Vlaić 9, Blažev, Mileković 11, Krapić 21, Češkić 2. TRENER: Zvonimir Mravak

Košarkaši Bosca u utakmici zamijenjenih domaćinstava svladali su Cedevitu 73:53. Utakmica se prvotno trebala odigrati u Domu sportova, no došlo je do zamjene domaćinstva, te je Bosco pred ugodno popunjenim tribinama u Trnskom došao do prve ovosezonske pobjede do koje su ih predvodili Stjepan Tešija s 18 poena, te David Chavlovich sa 17. Na drugoj strani prolaznu ocjenu zavrjeđuju tek Darko Bajo s 13, te Domagoj Bošnjak s 11 poena.

-Osjećam se sretno, ali pomalo i ispuhano. Da ne umanjujem vrijednost ove pobjede, mislim da smo nje trebali doći i ranije. Kvalitetno radimo, međutim s nekim pogreškama prošarano s neiskustvom igranja Premijer lige, zaredali su porazi koji su unijeli veliku nesigurnost u naš tim. Međutim, svi smo se suočili jedni s drugima, pogledali se i zaključili da nam ništa osim rada ne može donijeti ovakvu pobjedu. Čestitam momcima, prepoznali su mladost i neiskustvo u Cedeviti, nisu se uplašili, bili su 40 minuta fokusirani i to je donijelo pobjedu- rekao je trener Bosca Matija Brkljačić.

Za drugo iznenađenje večeri pobrinula se Hermes Analitica koja je svladala Zadar, koji je početkom tjedna bez većih problema prošao kroz Dom Dražena Petrovića. No, za razliku od te utakmice protiv Hermes Analitice Zadrani nisu bili na toj razini te su poraženi s 95:79.

Nakon što su prije petnaest dana svladali Cibonu, košarkaši Gorice bili su uspješniji od još jednog europskog velikana. U Gradskoj sportskoj dvorani, pao je trostruki prvak Europe s početka devedesetih godina, Split, koji nije imao rješenja protiv raspoložene domaće momčadi koja je na kraju slavila s 97:87.

Pobjeda je tim slađa, što je izborena bez trenera Josipa Sesara, koji je isključen u sedmoj minuti. Najprije je nezadovoljan sudačkom odluka ušao u verbalni konflikt s Lukom Kardumom, koji ga je počastio s tehničkom pogreškom, a nakon samo 38 sekundi i isključenjem, nakon čega je Sesar morao napustiti dvoranu. Umjesto njega komande momčadi preuzeo je njegov pomoćnik Jakov Stipanović, koji je uspio odvesti momčad do treće ovosezonske pobjede.

-Ovome se nisam nadao. Čestitka momcima koji su dali sve od sebe. Jednostavno morao sam se snaći, no ovo je zasluga cijele momčadi i treninga koje smo odradili. Plod toga rada precrtao se na teren i pobjeda je tu- rekao je presretni trener Jakov Stipanović, dok je primao čestitke prijatelja.

Osim vodstva u početnim minutama, ostatak susreta rezultatska je prednost bila na strani domaćina, čiji su košarkaši tijekom treće četvrtine po prvi puta imali +10 (62:52).Ulaskom u posljednju dionicu prednost je narasla i na najvećih +14 (84:70). Međutim, gosti se uspijevaju vratiti te uoči posljednje tri minute smanjuju na samo četiri poena zaostatka (88:84).

No, tada je na scenu stupio mladi Ivan Majcunić koji je uzeo stvari u svoje ruke te poveo momčad prema novoj velikoj pobjedi. Majcunić je susret završio s 21 ubačajem, a dvocifreni učinak još su imali Marko Baković (16), te Karlo Mikšić i Imran Polutak koji su ubacili po 10 poena.

HT PREMIJER LIGA
KK GORICA – KK SPLIT 97:87 (22:21, 26:24, 23:18, 26:24)
KK SPLIT: Kalajžić 9, Veljačić, Kedžo 12, Gabrić 16, Runjić, Marčinković 6, Jukić 8, Kovačević 26, Vrgoč, Cobbins 10. TRENER: Vladimir Anzulović

Košarkaši Gorice kreirali su senzaciju na parketu Gradske sportske dvorane gdje su u sjajnoj utakmici s 83:76 svladali višestrukog prvaka Hrvatske Cibonu.

Domaća momčad od početka susreta krenula je silovito, te su već tijekom prvih deset minuta igre imali prednost od deset poena (23:13). Nakratko su Vukovi, u drugoj četvrtini uhvatili priključak povevši nakratko s 26:25, no do odlaska na veliki odmor Gorica vraća prednost te sjajnih dvadeset minuta zaključuje s osam koševa viška (43:35).

Najvećih +13 Gorica je imala na isteku 23. minute (53:40), što su košarkaši Cibone uspjeli anulirati poravnavši rezultat na 53:53. Seriju bez ubačaja prekida tricom Marin Zrnić. Velika borba nastavljena je i u posljednjih desetak minuta, a odlučujući korak prema pobjedi Gorica je napravila tricom Ljube Prgometa četiri minute prije kraja kada je semafor pokazivao 73:64. Najbliže se Cibona približila na 75:71, da bi pobjedu potvrdili najiskusniji u domaćim redovima Ante Mašić i Ljubo Prgomet ubačajima s linije slobodnih bacanja.

-S obzirom na minutažu njihovih najboljih igrača tu nije bilo podcjenjivanja. Možda smo ih iznenadili u nekim stvarima, odigrali smo sjajnu utakmicu. Ne želim nikoga izdvajati, jer svi su momci dali svoj maksimum. Svi su napravili taj mali kotačić, a mi jedino tako možemo igrati. Ovo je pokazatelj da možemo, ali i ohrabrenje za dalje- rekao je nakon susreta trener domaće momčadi Josip Sesar.

Najučinkovitiji igrač u redovima Gorice bio je Marko Baković sa 16 poena, Borna Kapusta je ubacio 13 podijelivši pri tome osam asistencija, dok je Ljubo Prgomet susret završio s 10 ubačaja. Cibonine strijelce predvodili su Josip Bilinovac s 14,Filip Bundović s 11, dok su po deset poena ubacili Marko Ljubičić i Damir Markota.

Što smo zabilježili na utakmici pogledajte u našoj FOTOGALERIJI.

HT PREMIJER LIGA, 5. KOLO
KK GORICA – KK CIBONA 83:76 (25:22, 18:13, 18:22, 22:19)
KK GORICA: Jukić, Majcunić 5, Petrović 7, Prgomet 10, Mašić 9, Zrnić 6, Polutak, Papac 4, Baković 16, Vučić 9, Kapusta 13, Mikšić 4. TRENER: Josip Sesar
KK CIBONA: Bilinovac 14, Uljarević, Ljubičić 10, Marić 2, Bundović 11, Gilbert 8, Novačić 9, Rozić 3, Slavica, Ross 7, Jefferson 2, Markota 10. TRENER: Ivan Velić

Nedjelja, 14 Listopad 2018 07:55

Iako se trener Josip Sesar pribojavao susreta protiv Bosca, njegovi izabranici lakoćom su se poigrali sa zagrebačkim sastavom koji igra svoju premijernu sezonu u HT Premijer ligi. Konačni rezultat 98:68 najbolje opisuje stanje stvari na terenu.

Domaći su košarkaši velikom agresijom tijekom cijelog susreta goste ostavili bez prave prilike da se pokušaju vratiti u utakmicu, koja je odlučena već u uvodnim minutama u kojima se prednost neprestano povećavala (15:4, 19:4, 25:6) da bi na isteku prve četvrtine semafor pokazivao 32:9. Bio je to kraj svih gostujućih nadanja da se mogu izvući iz provalije. Pokušavao je gostujući trener Matija Brkljačić na sve načine probuditi svoju momčad, no protiv razigrane i rastrčane momčadi ovoga puta jednostavno nisu mogli.

Najbolji strijelac u domaćim redovima bio je Ljubo Prgomet s 22 ubačaja, kojem je pripala završnica susreta koji je zaključio s tri uzastopne pogođene trice. Uz njega dvocifren učinak imao je i Ivan Majcunić s 11, Marin Zrnić s 15 koliko je ubacio i Karlo Mikšić, dok je Marko Baković postigao 16 poena. Kod gostiju je Petar Ogrizović ubacio 13 poena.

HT PREMIJER LIGA, 2. KOLO
KK GORICA – KK BOSCO 98:68 (32:9, 20:23, 20:13, 26:23)
KK GORICA: Jukić, Anzulović, Majcunić 11, Prgomet 22, Mašić 4, Zrnić 15, Polutak 2, Baković 16, Vučić 8, Kapusta 5, Mikšić. TRENER: Josip Sesar
KK BOSCO: Jularić 0, Chavlovich, Tušek, Šeparović, Gunjina 11, Palokaj, Tomić 11, Primorac 6, Šetka 4, Tešija 12, Perković 9, Ogrizović 13. TRENER: Matija Brkljačić

Cedevita je u Draženovom domu u četvrtoj utakmici finalne serije HT Premijer lige svladala Cibonu sa 77:68 te ponovno postala prvakom Hrvatske. Za Cedevitu je to peti uzastopni naslov najbolje momčadi u Hrvatskoj.

Kao i utakmicu ranije, Cedevita je igrala bez svoje glavne perjanice Willa Cherrya, no u prvo ime susreta prometnuo se mladi Džanan Musa koji je ubacio 21 poen, odvevši Cedevitu do treće pobjede kojom su osigurali naslov. Najbolji u redovima Cibone bio je Luka Žorić s 20 ubačenih poena.

Iako je Cibona finalnu seriju otvorila pobjedom u prvom susretu, u preostala tri Cedevita nije dozvolila iznenađenje te je osvojila još jedan očekivani trofej na hrvatskim parketima.

Stranica 1 od 2

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.