Gostujuća pobjeda Rijeke u Varaždinu

Varaždinci su u prvom međusobnom susretu ove sezone pobijedili Rijeku na Rujevici (2-1), a sada im je Rijeka uzvratila
Varaždin i Rijeka susreli se u 16. kolu SuperSport HNL-a Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

U susretu 16. kola SuperSport HNL-a Rijeka je na gostovanju pred 2.680 gledatelja pobijedila Varaždin s 3-0, ostvarivši četvrtu pobjedu ove sezone. Golove za goste zabili su Matija Frigan (49), Lindon Selahi (85) i Alen Grgić (90+3). Dodajmo kako je Varaždin u posljednjim trenucima prvog dijela ostao s igračem manje nakon što je isključen Lamine Ba (45).

Ključni trenutak utakmice dogodio se u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je domaćin ostao s igračem manje. Andrija Vukčević je pretrčao Laminea Baa koji ga je srušio, a Duje Strukan pokazao crveni karton stoperu Varaždina. Sudac Strukan je prvo pokazao na bijelu točku, ali je nakon intervencije VAR-a pokazao kako se radi o slobodnom udarcu na rubu kaznenog prostora. Prije toga gledali smo otvorenu utakmicu u kojoj su obje ekipe imale svoje prilike, ali nije bilo golova.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme Rijeka je povela. Prince Ampem je lijepo prošao po krilu, riješio se svog čuvara, te ubacio u sredinu do Frigana koji je pogodio za vodstvo gostiju. U 55. minuti vidjeli smo krasan pokušaj Frana Brodića vanjskom sa 16 metara, no lopta je prošla pokraj vratnice gostujućeg sastava. Rijeka je sve mogla riješiti u 80. minuti, no Obregon, koji je ušao u igru dvije minute ranije, je pogodio vratnicu. Kolumbijski napadač je pobjegao obrani, prošao i Zelenku, a onda je iskosa pogodio vratnicu.

Ipak, u 85. minuti je Selahi sjajnim udarcem s 14 metara pogodio za 2-0. Točku na “i” u sudačkoj nadoknadi postavio je Grgić koji je pogodio nakon ubačaja iz prekida.