Grand karate fun

Goričkim karatistima 12 odličja s međunarodnog turnira u Zagrebu

Zlatne medalje osvojili su Ema Jukić, Ema Filković i Petar Tibor
image3

Zagreb je u subotu ugostio međunarodno natjecanje Grand karate fun, koje je okupilo 513 natjecatelja iz 57 klubova iz Slovenije, BiH i Hrvatske. Učešće na turniru uzeli su i karatisti Velike Gorice, njih 21 koliko ih je trener Goran Živković prijavio za ovo natjecanje.

Nastup zadovoljavajuć, jer osvojeno je 12 odličja; 3 zlata, 3 srebra i 6 bronci, čime je velikogorički klub u ukupnom poretku svih prijavljenih klubova zauzeo četvrto mjesto.

Najuspješniji su bili Petar Tibor, Ema Jukić i Ema Filković koji su osvojili zlatna odličja, srebrne medalje osvojili su Vito Hulina, Luka Jukić i Ema Filković, dok su bronce osvojili Gabrijel Zagorac, Mara Gusić, Vito Hulina, Matea Kordić i Petar Krešimir Krmpotić koji je bio brončani kod mlađih kadeta i kadeta.

-Vrlo smo zadovoljni prikazanim borbama i trenutnom formom. Posebno nas vesele kategorije u kojima je do medalje trebalo odraditi četiri kola što znači da je konkurencija bila jaka, a nama je uz rezultat također bitno sakupiti čim više borbi- istaknuo je Živković i najavio kako već sljedećeg vikenda ekipu očekuje turnir u Sisku, a nakon toga u Ivanić-Gradu i Rijeci.

-U narednom periodu fokus će biti na kadetima, juniorima i mlađim seniorima koje očekuje državno prvenstvo početkom svibnja- poručio je trener goričkih karatista Goran Živković.