Gorica u završnici ostala bez pobjede kod Osijeka

Gorica vodila do 88. minute
Osijek i Gorica susreli se u 24. kolu Prve HNL Davor Javorovic/PIXSELL

U prvom od dva nedjeljna derbija 24. kola Prve HNL Osijek i Gorica su u Gradskom vrtu odigrali 1:1.

Bio je to izravni okršaj za drugo mjesto jer se Gorica nalazi samo pet bodova iza Osijeka i pobjedom bi se primaknula na svega dva boda minusa. Gosti su do sudačke nadoknade imali tri boda u svojim rukama, no Osijek je uspio izjednačiti, a potom i zabiti za 2:1, ali je pobjednički pogodak domaćin poništen zbog zaleđa.

Osijek je nakon ispadanja iz Kupa od Rijeke fokus okrenuo prema prvenstvu i lovu na Dinamo. S ovim bodom momčad Nenada Bjelice je barem privremeno preskočila Modre koji imaju bod manje, ali i dvije utakmice manje. S druge strane, Gorica je produžila niz bez poraza na sedam utakmica i još uvijek je u borbi za visok plasman.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, gosti su poveli u 55. minuti brzom kontrom koju je u pogodak pretvorio Matar Dieye. Senegalski napadač je pobjegao domaćoj obrani, izašao sam ispred Ivušića koji mu je obranio prvi, ali ne i drugi udarac.

Domaćin se spasio iz jedanaesterca u 88. minuti kojeg je mirno realizirao Damjan Bohar. Prekršaj je skrivio Martinssona Ngoualija nad Ivanom Santinijem. Bebek je provjerio svoju odluku i potvrdio kazneni udarac. U posljednjim trenucima susreta nakon ubačaja Bočkaja zabio je Erceg za 2-1. No, pogodak je ipak poništen zbog zaleđa nakon pregleda video snimke.