GORICA PREOKRETOM DO POBJEDE – U nastavku slomljen otpor Istre 1961

Dugo su Goričani u današnjem susretu lomili otpor Istre 1961, da bi u posljednjih pola sata odigrali uraganski te na kraju stigli do uvjerljive pobjede od 4:1
DSC_0261

Nogometaši Gorice tri kola prije kraja prvenstva i dalje su u borbi za Europu. Dugo su Goričani u današnjem susretu lomili otpor Istre 1961, da bi u posljednjih pola sata odigrali uraganski te na kraju stigli do uvjerljive pobjede od 4:1.

Gorica je bolja ušla u susret te u više navrata ozbiljno zaprijetila prema vratima gostujućeg vratara Čondrića. Kada su gosti u 23. minuti ostali s igračem manje zbog isključenja Pavića očekivao se lagani pad gostiju. No, dogodilo se suprotno, te su gosti iz Pule Obenga u 32. minuti poveli. Imali su nakon toga Puljani još dvije sjajne prilike za podebljanje vodstva, no gorička je mreža ostala u tim trenucima netaknuta.

Srećom, naznake preokreta dogodile su se u 60. minuti kada je Ndiaye pogodio za izjednačenje. Probudili su se nakon toga i navijači, te je Gorica na krilima njihove podrške u 70. povela zgoditkom Dvornekovića. Otpor gostiju u tim je trenucima bio slomljen, a za potpuni slom pobrinuli su se Zwolinski i Musa koji su postavili konačnih 4:1.

S nova tri boda Gorica je i dalje najozbiljniji kandidat za Europu. Hajduk je današnjom pobjedom došao do treće pozicije s 56 bodova, dok peta Gorica ima 53 boda, kao i četvrtoplasirani Osijek koji sutra igra protiv Lokomotive.

HT 1. HNL, 33. KOLO
HNK GORICA – NK ISTRA 1961 4:1 (0:1)
STRIJELCI: 0:1 Obeng (32), 1:1 Ndiaye (60), 2:1 Dvorneković (70), 3:1 Zwolinski (80), 4:1 Musa (83)
HNK GORICA: Kahlina, Jovičić, Oboabona, Maslowski (od 34. Ndiaye), Zwolinski, Dvorneković (od 72. Šroler), Čabraja, Miya, Mtchedlishvili (od 46. Musa), Marina, Lovrić. TRENER: Sergej Jakirović
NK ISTRA 1961: Čondrić, Rodriguez, Bosančić (od 78. Perić-Komšić), Iglesias (od 63. Ndi), Gallea, Mierez, Franić, Lončar, Pavić, Ramon, Obeng. TRENER: Igor Cvitanović