Rijeka preokretom do pobjede u Velikoj Gorici

Gorica povela 2:0. VAR soba i sudac Erceg odveli Rijeku do pobjede

Zanimljiva utakmica u Velikoj Gorici završila je pobjedom Rijeke, koja je uz poguranac preokrenula vodstvo Gorice od 2:0 u konačnih 2:3
Gorica i Rijeka sastali se u zaostalom 04. kolu SuperSport HNL-a Josip Regovic/PIXSELL

Kakvo otvaranje drugog dijela prvenstva na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici. Iako su klupske službe dale sve od sebe kako bi teren maksimalno pripremile za igru, uvjeti na njemu bili su daleko od idealnih za igru. Kome je u interesu da prvenstvo kreće već krajem siječnja, znano je samo njima. Hladnoća je učinila svoje, pa je izostala i očekivana posjeta kada su posrijedi utakmice Gorice i Rijeke.

Po takvim “snježnim” uvjetima bolje su se snašli Goričani koji su već u 3. minuti iznenadili Rijeku i poveli golom Josipa Mitrovića, da bi već u 25. minuti semafor pokazivao 2:0. Vlastitu mrežu zatresao je Ivan Smolčić. Sve je u tim trenucima bilo idealno, Rijeka i njezin trener Sopić bili su na konopcima, no do kraja susreta ukazala im se Božica Fortuna u vidu VAR sobe i glavnog suca Matea Ercega koji su odlučili obilato darivati goste, iako je vrijeme darivanja možemo slobodno kazati debelo iza nas.

Nažalost, protiv toga se nije moglo. Nakon što je prekršaj (!) Maloče nad Obregonom dosviran van šesnaesterca i nakon što su se igrači namjestili na za to određenu daljinu od lopte, kreće VAR shou s naslovnom rolom Matea Ercega koji pokazuje na bijelu točku. Precizan je bio Marko Pjaca, koji je tako Riječane vratio u život. No, tu nije bio kraj dvojbenim odlukama, jer odmah na startu drugog dijela VAR poziva suca Ercega na još jednu provjeru zbog Mrzljakova igranja rukom. Ponovno najstroža kazna i prilika za Pjaca, no ovoga puta Banić brani njegov udarac, da bi se lopta vratila Pjaci koji vraća stvari na početak.

Sjajnu priliku za vodstvo Gorica je imala u 66. minuti preko Mitrovića, koji je bio neprecizan, a lijepom obranom istaknuo se na suprotnoj strani Banić, koji je nažalost u 90. minuti bio nemoćan nakon udarca Galešića, koji je ostao neometan na pet metara nakon udarca iz kuta.

Nervoza je na kraju susreta učinila svoje, pa je tako crveni karton neuvjerljivi sudac Erceg nakon poveće gužve pokazao Mrzljaku, dok je Goda dobio tek žuti. Šteta, što će se na kraju ove utakmice pričati najviše o suđenju, a bit će nadasve lijepo čuti i sudačke eksperte o svemu. Ili će oni ostati na već ustaljenoj paroli “slobodnog sudačkog uvjerenja”.