Poraz za kraj sezone

Gorica pala u Velom Joži i ostala bez četvrtog mjesta

Napadnuti ozljedama i odlascima ključnih igrača, Goričani nisu mogli dalje od petog mjesta
IMG_4106-1170×650 RK Poreč

U prvom susretu 10. kola Paket24 Premijer lige – Lige za prvaka, Poreč je pobijedio Goricu 28:23, i tako osvojio četvrto mjesto. Iako obje momčadi imaju po šest bodova, Poreč je bolji u međusobnim susretima, jer Gorica je na posljednje ovosezonsko gostovanje došla s +2.

Ulog u susretu Poreča i Gorice bilo je četvrto mjesto, odnosno mogućnost da se kroz dodatno doigravanje sa Sesvetama dođe do Europe. Kao što se moglo i očekivati, bio je to vrlo izjednačen susret. Domaćin je vodio od početka do kraja. Gorica je u prvom dijelu imala dva, u drugom jedno izjednačenje. Najveća prednost domaćina u prvih 30. minuta bila je plus tri (11:8). Na poluvremenu je pak, bilo 15:13.

Slično je bilo i u nastavku. Poreč je vodio, Gorica ga jurila. Do sredine drugog poluvremena domaći su imali jedan ili dva pogotka razlike. Prvi znaci posustajanja gostiju, pojavili su se na ulasku u posljednju trećinu i tada Poreč koristi slabu širinu u sastavu trenera Andrije Nikolića te radi seriju od 5:1 te odlazi pokazat će se kasnije na nedostižnih 24:19. Pokušali su Goričani u preostalom vremenu sve da smanje zaostatak, ali osim dva dolaska na minus tri, nisu uspjeli i domaćin je na kraju slavio 28:23.

S devet pogodaka Antonio Ljubić bio je najbolji u redovima pobjednika, dok je kod Gorice najučinkovitiji bio Maksimilijan Jurić sa šest pogodaka.