Pobjeda za skok na četvrto mjesto

Gorica očitala lekciju Osijeku

Nakon Hajduka i Dinama, na Gradskom stadionu poražen je i Osijek
Velika Gorica: Gorica i Osijek igraju 14. kolo Prve HNL Luka Stanzl/PIXSELL

Nogometaši Gorice ostvarili su uvjerljivu 3:0 domaću pobjedu u 14. kolu SuperSport HNL-a, nakon što su na Gradskom stadionu očitali lekciju Osijeku.Prvi je to poraz Osječana otkako ih je trenerski preuzeo Zoran Zekić, a Gorica je, pak, ovom pobjedom preskočila upravo današnjeg suparnika na ljestvici. Sada je Gorica četvrta, a Osijek peti.

U prvom poluvremenu ni jedna od momčadi se nije nametnula na pravi način. Prvi su zaprijetili Osječani u 12. minuti preko Bukvića, koji je na asistenciju Miereza pogodio vanjski dio mreže. Isti igrač zaprijetio je i u 29. minuti, a između te dvije šanse gosti su tražili i jedanaesterac koji nakon pregleda VAR-a nije dosuđen.I kada se činilo da pogodaka u prvom dijelu neće biti Velikogoričani su dali gol za 1-0. Nakon kornera u gužvi se najbolje snašao Štiglec i matirao Malenicu.

Odmah na startu drugog dijela Osijek je izjednačio. Strijelac je bio Mierez, ali na žalost gostiju bio je u tom trenutku u minimalnom zaleđu. Rasplamsala se potom utakmica, kao i što je bilo sve više nervoze na obje strane. Pršir je imao šansu za Goricu, Mierez je propustio izjednačenje na drugoj strani, kao i što je Osijek još jednom tražio udarac s bijele točke. U tom razdoblju susreta najbolja je bila prilika Gorice u 67. minuti kada je Matavž pogodio okvir vrata.

Otvoreno se igralo s obje strane, pogodak je visio, a postigao ga je domaći sastav u 82. minuti. Pola posla je obavio Ndockyt, a strijelac je bio Soldo čime je potvrđena domaća pobjeda. Osijek je tada potonuo, a domaćin je to iskoristio za novi pogodak. U 87. je konačnih 3-0 postavio Pršir.