Gorica i iz Pule odnijela sva tri boda

Nogometaši Gorice apsolutni su hit Prve nogometne lige. Trećom uzastopnom pobjedom dodatno su učvrstili petu poziciju s deset osvojenih bodova. Nakon senzacionalnog slavlja an pobjedu i domaće pobjede protiv Rudeša, izabranici trenera Sergeja Jakirovića do punog su plijena došli i u Puli na Drosini gdje su domaću Istru 1961 porazili s 2:0 zgodicima Joeya Suka i Lukasza Zwolinskoga.

U prvih 45. minuta domaća je momčad bila bolja, no njeni igrači nisu uspjeli svladati goričkog vratara Kristijana Kahlinu, dok je Gorica u završnici susreta uspjela stići do pobjede. Ključnim se pokazalo uvođenje Joeyja Suka u igru u 63. minuti, što se pokazalo dobitnim potezom u 74. kada je ubačaj Matije Špičića, Suk glavom pospremio iza leđa domaćeg vratara, koji je kapitulirao i četiri minute kasnije kada je Atiemwen odradio glavninu posla, dok je egzekutor bio Poljak Zwolinski, kojem je to peti prvenstveni zgoditak.

Tri uzastopne pobjede najbolja su pozivnica i za nadolazeći susret na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici, gdje 15. rujna gostuje aktualni prvak Dinamo.