Dobro otvaranje 6. kola

Gorica dva puta vodila, Slaven Belupo svaki se puta vraćao i osvojio bod u Velikoj Gorici

U prvoj utakmici 6. kola SuperSport HNL-a Gorica i Slaven Belupo su odigrali 2-2
Velika Gorica: Gorica protiv Slaven Belupa u 6. kolu Prve HNL Slavko Midzor/PIXSELL

U prvoj utakmici 6. kola SuperSport HNL-a Gorica i Slaven Belupo su odigrali 2-2. Oba gola za domaće postigao je Merveil Ndockyt (45+4, 52), dok su strijelci za goste bili Arber Hoxha (50) i Benedikt Mioč (54).

Zanimljivost utakmice bila je ta su sva četiri pogotka postignuta u razmaku od samo 10-ak minuta čiste igre. Domaće je u vodstvo doveo Ndockyt praktički posljednjim udarcem u prvom poluvremenu kada se odlučio na udarac s 25 metara koji je završio u donjem desnom kutu.

Sva tri ostala gola pala su u razdoblju od 50. do 54. minute. Prvo je Hoxha poravnao nakon što mu je Akberpornu glavom prebacio loptu na drugu vratnicu nakon kornera, zatim je Ndockyt vratio prednost domaćima, prethodno je Vujnović odlično primirio jednu dugu loptu, navukao na sebe dva igrača i onda pravodobno uposlio natrčalog suigrača koji je uputio precizan udarac s 12 metara. No, to je vodstvo trajalo samo dvije minute, a onda domaća obrana nije dobro očistila jedno ubacivanje u kazneni prostor, lopta je pala pred Mioča koji je preciznim udarcem sa 16 metara postavio konačni rezultat.

Peta Gorica sada ima šest bodova, kao i sedmi Slaven Belupo, a na istom je bodovnom učinku i četvrti Varaždin.