GORAN ŽIVKOVIĆ, trener KK Velika Gorica: Iza nas je rekordan rezultat na Prvenstvu Hrvatske

Na Prvenstvu za mlađe kategorije koje je proteklog vikenda održano u Jastrebarskom, natjecatelji Karate klub Velika Gorica osvojili su 14 odličja
image0

Gorički karate konstanta je koja traje godinama. Ines Grdenić, braća Vrban, Kristijan Obrazović samo su mali dio sjajne generacije gorički karatista koji su stasali pod paskom Gorana Živkovića, koji sudeći po rezultatima s posljednjeg Prvenstva Hrvatske stvara novu trofejnu generaciju natjecatelja.

Naime, na Prvenstvu za mlađe kategorije koje je proteklog vikenda održano u Jastrebarskom, Karate klub Velika Gorica nastupio je 15 natjecatelja koji su ukupno osvojili 14 odličja, pri čemu su prvacima Hrvatske postali Mia Čunčić, Vito Hulina, David Lovrinović, Nikola Huzjak, Matea Kordić i Ema Jukić.

-Ove godine smo se odlučili samo za nastup malo starijih natjecatelja koji prate napredan plan i program kluba trenirajući svakodnevno. Možemo reći da smo ove godine ostvarili rekordan rezultat u povijesti od kada klub nastupa na državnim prvenstvima za mlađe uzraste, jer od naših 15 predstavnika, čak njih 14 osvaja medalju- govori nam trener Goran Živković.

Uz šest državni prvaka, velikogorički karatisti osvajaju i dvije srebrne i šest brončanih medalja. Srebrni su bili Luka Jukić i Petar Tibor, dok su brončane medalje osvojili Petar Krešimir Krmpotić, Mara Gusić, Matej Čarakovac, Luka Lukačić, Katja Braica i Hana Blažičko Petrak.

-Od ukupno 73 kluba Karate klub Velika Gorica u ukupnom je poretku završio na petom mjestu, a slobodno možemo reći da smo daleko najuspješniji klub drugog dana prvenstva. Mogu s ponosom istaknuti kako su naši natjecatelji pokazali veliku borbenost i želju, te predanost treninzima u klubu- za kraj će Živković.