Samo nas čudo vodi dalje

FUTSAL Brazil nanio Hrvatskoj najteži poraz na Svjetskim prvenstvima

Nakon tijesnog poraza od Tajlanda, izabranici Marinka Mavrovića susreli su se s Brazilcima, jednima od glavnih favorita za naslov svjetskog prvaka u Uzbekistanu
Dubrovnik: Hrvatska futsal reprezentacija poražena od Francuske, ne?e igrati na EP Grgo Jelavic/PIXSELL

U susretu drugog kola Svjetskog prvenstva u futsalu, Hrvatska je s 8:1 poražena od Brazila.

Hrvatska se uspješno branila do 13. minute, kada je pogodio Pito, a vrlo brzo uzvratila je lijepom akcijom koju je zaključio Marinović za izjednačenje na 1:1. Potom je isključen Kuraja, Dyego je realizirao kazneni udarac za 2:1, a do kraja poluvremena Brazil je otišao na 4:1 zahvaljujući Marcelu i Neguinhu. U drugom su poluvremenu Marcel, Pito, Arthur i Rafael dovršili posao.

-Brazil je klasa za sebe, stvarno su odlični. Bili smo stvarno dobri 15 minuta, u egalu, ali poremetila nas je sudačka odluka o crvenom kartonu. Nismo si smjeli dozvoliti da do poluvremena bude 4:1, Brazil je previše kvalitetan da to ne bi odradio do kraja, no naša reakcija u drugom poluvremenu nije bila dobra- kazao je nakon utakmice hrvatski izbornik za Hrvatski nogometni savez.

U posljednjem, trećem kolu grupne faze Hrvatska će zaigrati protiv Kube, a taj je susret na rasporedu u petak, 20. rujna, s početkom u 14:30 sati.