Košarka

Furniru minimalna pobjeda protiv Šibenke

Cijela utakmica bila je potpuno izjednačena te su se sastavi u rijetkim trenucima rezultatski odvajali
Šibenka i Furnir sastali se u ?etvrtfinalu Kupa Krešimir ?osi? Matija Habljak/PIXSELL

Košarkaši Furnira svladali su na domaćem parketu Šibenku 76-74 u dvoboju četvrtog kola Lige za prvaka prvenstva Hrvatske.

Cijela utakmica bila je potpuno izjednačena te su se sastavi u rijetkim trenucima rezultatski odvajali. Takav jedan bijeg imao je Furnir početkom posljednje četvrtine, ali su Šibenčani malo po malo smanjivali zaostatak te minutu i pol prije kraja došli na 70-71. No, tada je ključnu tricu pogodio Paponja za 74-70, a kasnije je isti igrač zabio za 76-71. Šest sekundi prije kraja, kod vodstva domaćina 76-74, Paponja je promašio dva slobodna bacanja, ali Šibenčani u toj završnici nisu došli ni do produžetka ni do pobjede.

S 21 poenom Paponja je bio prvi strijelac u pobjedničkom sastavu, dok je Matej Bošnjak uz 10 koševa imao 12 skokova i četiri asistencije. Najbolji igrač Šibenke bio je Patrik Jambrović s 21 poenom i osam skokova.