Furnir bez iznenađenja na Gripama, Split nakon 17 godina u finalu Kupa

Košarkaši Splita izborili su finale Kupa Krešimira Ćosića svladavši na svojim Gripama zagrebački Furnir s 95-83
Split: Polufinale Kupa Krešimira Ćosića KK SPlit – KK Furnir Ivo ČagaljPIXSELL

Košarkaši Splita izborili su finale Kupa Krešimira Ćosića svladavši na svojim Gripama zagrebački Furnir s 95-83. Splićani su u finalu Kupa nakon 17 godina, a već u prvoj četvrtini stekli su prednost od 30-20, koja je do poluvremena narasla na 17 razlike.

Luka Babić sa 16 i Pavle Marčinković s 15 poena predvodili su Žute, a Luka Pandurić s 21 košem goste.

Furnir, u ranijim sezonama poznat kao Dubrava, polufinale je izborio nakon dvadeset godina posta, a treći put ukupno. Splićani su posljednji trofej osvojili upravo prije 17 godina, 2004. godine u Zadru protiv Zadra košem današnjeg kapetana Roka Ukića u zadnjoj sekundi utakmice.

U drugom polufinalu večeras se sastaju Zadar i Cibona, a o pobjedniku Kupa ove godine odlučivati će se u Omišu, u subotu, 13. veljače.