Uvjerljiva pobjeda Zadra

Furnir bez izgleda na Višnjiku

Zadar je očekivano stigao do 22. pobjede
Zadar: 5. kola Lige za prvaka, KK Zadar – KK Furnir Sime Zelic/PIXSELL

U posljednjem susretu 5. kola HT Premijer Lige za prvaka košarkaši Zadra su na Višnjiku pobijedili Furnir s 99-67 izjednačivši se na vrhu ljestvice s Cibonom.

Zadar je očekivano stigao do 22. pobjede. Domaćin je nakon prve četvrtine vodio sa sedam razlike (30-23), na poluvremenu je imao + 15 (55-40). U trećoj je dionici prednost porasla na 17, da bi zadnju četvrtinu Zadar dobio s velikih 30-15 za konačnih 99-67.

Šest igrača Zadra upisalo je dvoznamenkasti broj koševa, najviše su zabili Sani Čampara koji je ubacio 17 koševa uz šest skokova, te Juan Palaunde Davis s 14 koševa. Dario Drežnjak je dodao 13 koševa uz sedam skokova. U suparničkim redovima najefikasniji su bili Matej Bošnjak s 19 koševa i sedam skokova, te Filip Bjelanović sa 17 koševa.