+7 za goste

Igra protiv Zagreba daje nadu i vjeruju kako su loša izdanja iza goričke momčadi, jer u susretu protiv Zagrebaša bilo je podosta dobrih trenutaka
DSC_1703

Rukometaši Gorice poraženi su na domaćem parketu od višestrukih prvaka Hrvatske – Zagreba, koji je na megdan u Veliku Goricu doveo bivši gorički trener Andrija Nikolić. Iako su u četvrtak odradili europske obaveze u Parizu, Zagrebaši su doslovno iz aviona došli u Veliku Goricu gdje su rutinski odradili susret i upisali nove domaće bodove. Slavio je Zagreb s 31:24, te se sada okreće četvrtku i susretu Lige prvaka protiv norveškog Kolstada, dok će Goričani prvu ovosezonsku pobjedu tražiti kod Sesveta.

Igra protiv Zagreba daje nadu i vjeruju kako su loša izdanja iza goričke momčadi, jer u susretu protiv Zagrebaša bilo je podosta dobrih trenutaka. Šteta za promašaje nekih zicera, no sve u svemu gorički su rukometaši pokazali kako nisu zaboravili igrati.

-Potrebna nam je samo jedna pobjeda i sve će stvari sjesti na svoje mjesto- moglo se čuti nakon susreta iz goričkih redova, čiji su igrači susret držali “otvorenim” sve do posljednje četvrtine utakmice.

Posebno raspoložen za igrom bio je Ivan Laljek koji je s devet golova bio prvi strijelac Gorice, ali i utakmice. Svoju neospornu kvalitetu Laljek je pokazao u nastavku susreta kada je s četiri uzastopna gola približio domaći sastav na samo gol zaostatka (15:16). Ipak, kvaliteta gostiju došla je do izražaja te su odveli susret u “mirne vode” ne dozvolivši više Goričanima da im se približe tako blizu.

Uz Laljeka, treba pohvaliti i mladoga Frana Solaričeka koji je postigao tri zgoditka iz isto toliko pokušaja, čime je pokazao kako se na njega itekako može, ali i treba računati u nastavku prvenstva u koji će Goričani uskoro ući jači i za Mateja Svržnjaka koji je u subotnjem susretu osim što se našao u zapisniku, zapucao i sedmerac.

Kod Zagreba priliku za igrom dobili su svi raspoloživi igrači, od kojih se njih trinaest upisalo među strijelce.

PAKET24 PREMIJER LIGA, 3. KOLO
HRK GORICA – RK ZAGREB 24:31 (11:15)
HRK GORICA: Turčić 4 obrane, Ceković 3, Turkalj, Dujić 3, Jurić 2, Čakarić 2, Solariček 3, Sorić 5 obrana, Laljek 9, Malin, Barišić, Starčević 1, Svržnjak, Cikatić 1. TRENER: Ivan Dragić
RK ZAGREB: Kos 4, Ćavar 4, Walczak 1, Faljić, Klarica 4, Gojun 1, Grbavac 6 obrana, Klis 1, Sirotić 2, Mandić 8 obrana, Čupić 1, Dibirov 4, Kavčić 3, Glavaš 3, Morales 2, Suholežnik 1. TRENER: Andrija Nikolić