Spušten zastor na SuperSport 1. NL

Rudeš uz odličnu atmosferu svojih navijača proslavio naslov prvaka i ulazak u najelitniji razred hrvatskog nogometa
Zagreb: Rudeš uz odličnu atmosferu svojih navijača proslavio naslov prvaka i ulazak u prvu HNL Goran Stanzl/PIXSELL

Nogometaši Vukovara 1991 u posljednjem 33. kolu SuperSport Prve HNL pobijedili su u gostima Rudeš s 2-1 i tako na kraju sezone završili samo bod iza momčadi koja je postala prvakom i time izborila plasman u najviši razred klupskog nogometa u Hrvatskoj.

Otkako je tri kola prije kraja momčad Rudeša osigurala plasman u Hrvatsku nogometnu ligu, nestalo je rezultatskog naboja pa su u tri kola novi članovi HNL-a osvojili samo jedan bod i doživjeli dva poraza pred svojim navijačima.

Rudeš je poveo u 39. minuti pogotkom Antonija Boršića iz kaznenog udarca, ali su u drugom poluvremenu Vukovarci napravili preokret. Izjednačujući pogodak postigao je Törless Knoll u 53. minuti, a za pobjedu gostiju strijelac je bio Franco Capitani Minguez u 76. minuti.