Vrbovčani su prekinuli crni niz od 6 poraza, ali nisu uspjeli zabilježiti pobjedu protiv Trešnjevke, iako su imali u dva navrata rezultatsku prednost, koju su borbeni gosti anulirati
009

Domaćin je došao u vodstvo u 10. minuti jer je Babić asistirao Josipu Colariću koji je iskosa s desne strane s 10 metara pogodio u desni donji kut. Uzvratili su Zagrepčani u 16. minuti kad je Matošević ubacio s lijeve strane, Burić puca glavom s 8 metara, a Jelavić brani udarac. U 18. minuti Burić je spustio loptu Pauliniću koji sa 16 metara tuče iznad vratnice. Režabek je centrirao s desne strane u 28. minuti, ali braća Domagoj i Josip Colarić su bili malo prekratki. Kotarski je u 32. minuti imao mrtvu šansu za izjednačenje, ali je s 10 metara promašio prazna domaća vrata. Na ubačaj Babića u 36. minti Pluščec je pucao glavom s 5 metara, ali je vratar Bogović obranio udarac. Slišković je u 45. minuti povukao kontranapad po lijevoj strani nakon čega je pronašao Ćosića, ali je njegov šut završio u bloku.

Pogrešku domaće obrane u 50. minuti kaznili su gosti, jer je na Burićev ubačaj s lijeve strane Čakarun s 8 metara glavom pogodio domaću mrežu. Vrbovčani su se trgnuli i napadali dok se Trešnjevka branila i čekala svoje šanse iz kontranapada. Na ubačaj Sliškovića u 52. minuti Domagoj Colarić puca sa 16 metara pored desne vratnice. Ćosić je u 58. minuti izbacio Josipa Colarića koji je izbio sam ispred Bogovića koji maestralno brani njegov udarac s 14 metara. Slišković je dijagonalom u 61. minuti pronašao Babića koji s 14 metara šutira iznad vratnice. Brzi kontranapad izveli su gosti u 62. minuti, ali Burićev udarac završio u Režabekovom bloku. Uzvratili su domaćini već u sljedećem napadu, ali Ćosićev udarac s 11 metara Bogović brani. Trošić je pak u 63. minuti pucao glavom iznad vratnice. Do novog vodstva Vrbovec ipak stiže u 73. minuti. Domagoj Colarić je izveo korner, loptu glavom prenio Trošić do Sliškovića koji glavom s 5 metara postiže gol. Na kraju su domaće promašaje gosti kaznili u 79. minuti. Ubačenu loptu s desne strane primio je Josipović koji je s 11 metara svladao Jelavića. Uzaludni su bili domaći napadi u samoj završnici utakmice koje se požrtvovno odbijali gostujući igrači te je utakmica na kraju završila rezultatom 2:2 i podjelom bodova.

Previše su olako domaći nogometaši promašivali izgledne prilike da to ne bi bilo na kraju kažnjeno pa se još jednom nadvila tuga nad Gradskim stadionu u Vrbovcu. Pred Vrbovčanima je od sada svaka sljedeća utakmica kvalifikacijskog značaja ako žele sačuvati trećeligaški status. Ako nekoga može utješiti od vrbovečke sportske javnosti, Vrbovčani su osvojenim bodom predali fenjer Karlovcu 1919. Međutim, to je jalova utjeha jer se ostali klubovi svakim kolom sve više udaljavaju od Vrbovca. Za sada šok terapija imenovanjem novog trenera Dražena Fulira nije urodila plodom. Međutim, kao što je poznato „nada uvijek umire posljednja“ pa i u ovom slučaju da Vrbovec izbjegne ispadanje iz trećeligaškog društva.

3. HNL, 9. KOLO
NK VRBOVEC – NK TREŠNJEVKA 2:2 (1:0)
VRBOVEC. Gradski stadion. Gledatelja 150. Sudac: Bujan (Guci Draganički) 6,5. Pomoćnici: Delač (Karlovac) i Bučar (Duga Resa). Četvrti sudac: Petrunić (Zagreb). Delegat: Ivica Solomun (Sisak)
STRIJELCI: 1:0 J. Colarić (10), 1:1 Čakarun (50), 2:1 Slišković (73), 2:2 Josipović (79)
NK VRBOVEC: Jelavić 6, Režabek 6, Perišić 6,5, M. Tolić 7, Pluščec 6, Ćosić 6,5, Škaro 6, (od. 46. G. Tolić 6), D. Colarić 6,5, Babić 6,5, (od 71. Trošić 6,5), J. Colarić 7, (od 90. Radovac -), Slišković 7. TRENER: Dražen Fulir 6,5
NK TREŠNJEVKA: Bogović 6,5, Matošević 6, (od 55. Radanović 6), Kluk 6,5, Martinko 6,5, Tičak 7, Josipović 7, Paulinić 6,5, Kotarski 6,5, (od 71, Pavlović 6), Čerkez 6 (od 46. Čakarun 6,5), Burić 7, (od 87. Rebić -), Puklin 6,5. TRENER: Tomislav Lopac 6,5
IGRAČ UTAKMICE: Karlo Josipović