047

Na otvorenju utakmice prštalo je od lijepih napadačkih akcija u kojem je Lučko već u 3. minuti imalo 100 postotnu šansu za vodstvo jer je Miklić neometan sa 7 metara pucao pored desne vratnice. U sljedećem napadu Vrbovec dolazi do prednosti. Domagoj Colarić je ubacio s desne strane, a brat Josip glavom sa 7 metara svladao Koprića. Trošić je u 6. minuti povukao po desnoj strani i dodao loptu Sliškoviću na 6 metara, ali je njegov šut završio u gostujućem bloku. U 9. minuti Vlizio je snažno šutirao sa 16 metara, ali Zrinščak sigurno brani udarac. Domaću akciju u 25. minuti završio je Ćosić udarcem s 25 metara koja je prohujala pored lijeve vratnice. Vajdovčić je u 26. minuti nakon solo prodora akciju završio udarcem iskosa s desne strane s 14 metara koji je završio u zagrljaju Zrinščaka. U 42. minuti u velikoj gužvi lopta je pogodila domaću vratnicu.

Gosti su izjednačili rezultat u 48. minuti iz jednostavne akcije u kojoj je Vlizio s lijeve strane asistirao Mesecu, koji je s 14 metara neobranjivo pogodio u desni donji kut. Pogrešku Perišića u 56. minuti nije kaznio Vajdovčić jer je s 14 metara tukao iznad gola. Potom je Vrbovec preuzeo inicijativu i napadao na vrata Lučkog. U 62. minuti Režabek ubacuje loptu s desne strane koju je glavom zahvatio Josip Colarić i koja je završila iznad prečke. Prodor Sliškovića u 64. minuti po lijevoj strani i njegov ubačaj Josip Colarić nije uspio pogoditi. Domaćin je ponovo došao do vodstva u 67. minuti po istom bratskom scenariju kao i kod prvog pogotka. Domagoj Colarić je odigrao loptu Josipu koji iskosa s desne strane s 11 metara pogađa u desni donji kut. Nije dugo trajala domaća prednost, jer je u 69. minuti Mesec iz solo akcije s 10 metara zabio drugi gol. U 74. minuti Vrbovec ima veliku priliku za novo vodstvo, ali Trošić iskosa s desne strane s 10 metara promašuje gostujuća vrata. Uzvratili su gosti u 76. minuti brzim kontranapadom u kojem je Vajdovčić gurnuo loptu Mesecu koji je 12 metara tukao, a Zrinščak krajnjim naporom loptu skrenuo u korner. Novu opasnost pred domaćim vratima zbila se u 79. minuti jer je Vajdovičić dodao Jovanoviću, ali je njegov udarac s 12 metara završio pored desne vratnice. Gosti su preokrenuli rezultat u svoju korist u 82. minuti i tako se u Vrbovcu nastavila rasprodaja bodova. Vajdovčić je proigrao Meseca koji se lažnjakom oslobodio svojeg čuvara i 12 metara postigao treći zgoditak za pobjedu Lučkog 3:2.

Iako su dva puta imali prednost i izgledne prilike da riješe pitanje pobjednika, Vrbovčani nisu izdržali pritisak suparnika te su na kraju pokleknuli i izgubili utakmicu. Stoga je simptomatično u igri Vrbovca koji već u nekoliko utakmica ne može sačuvati vodstvo ili realizirati 100 postotne šanse. Braća Domagoj i Josip Colarić nisu mogli sami dovesti Vrbovec do trijumfa protiv Lučkog. S druge strane Lučko u svojim redovima ima iskusnog golgetera Vedrana Meseca, koji kao pravi nogometni znalac prilike pretvara u pogotke, što je u konačnici i prevagnulo u rezultatsku korist gostiju. Svaki gubitak bod/ova u sadašnjoj situaciji je guranje Vrbovca prema 4. nogometnoj ligi Središte, a kada se uđe u žrvanj poraza, teško se to zaustavlja ili mijenja bez korjenitih promjena.

3. HNL, 11. KOLO
NK VRBOVEC – NK LUČKO 2:3 (1:0)
VRBOVEC. Gradski stadion. Gledatelja 200. Sudac: Brdarević (Jazavica) 7. Pomoćnici: Grgurić (Kutina) i Čutura (Petrinja). Četvrti sudac: Ješić (Sisak). Delegat: Darko Stanilović (Velika Gorica).
STRIJELCI: 1:0 J. Colarić (4), 1:1 Mesec (48), 2:1 J. Colarić (67), 2:2 Mesec (69), 2:3 Mesec (82).
NK VRBOVEC: Zrinščak 6, Režabek 6, Perišić 6,5, M. Tolić 6,5, Pluščec 6, Ćosić 6, D. Colarić 7, Trošić 6,5, (od 81. Hercig -), D. Colarić 7, Babić 6, Slišković 5,5, (od 86. Boroša -). TRENER: Dražen Fulir 6
NK LUČKO: Koprić 6,5, Međimorec 6,5, Šinko 7, Rašić 7, (od. 89. Rubinić -), Kulenović 7, Škurla 7, Vajdovčić 8, Povoljnjak 7, Mesec 8,5, Miklić 7, (od 55. Tarle 6,5), Vlizio 7, (od 74. Jovanović -). TRENER: Josip Kautero 7
IGRAČ UTAKMICE: Vedran Mesec