U prvoj utakmici 34. kola HT Prve lige u Velikoj Gorici su nogometaši Varaždina pobijedili Goricu s 1-0
Gorica i Varaždin susreli se 34. kolu prve HNL Matija Habljak/PIXSELL

Neočekivana pobjeda Varaždina u Velikoj Gorici razriješila je dvije dileme koje i nisu imale realne osnove. Varaždinci su i matematički osigurali prvoligaški status, a Gorica je izgubila i teorijske šanse da se plasira na 5. mjesto, koje osigurava nastup u kvalifikacijama Europske lige.

Varaždin je od prve minute pokazivao riješenost da se nadigrava s Goricom, trener Toplak taktički je posložio svoju momčad tako što je osigurao bočne strane i usmjerio napade domaćina kroz sredinu. Gosti su djelovali vrlo sigurno, niti igre držali su u svojim rukama. U takvoj igri izrazitih prigoda za pogodak nije bilo, dvije obećavajuće situacije (7. i 37. minuta) za goste nije iskoristio Kolarić, domaći žale za vratnicom Babeca (11.) i velikom prigodom Dvornekovića, koji je u 44. minuti s peterca loptu poslao visoko iznad grede.

Nakon odmora ništa se bitno nije promijenilo i bilo je za očekivati da bi susret mogao biti riješen jednim pogotkom. Brza kontra Drožđeka u 57. minuti dovela je Obregona u veliku šansu, ali on je samo pogodio blok domaćina. Sudac Župan je u 73. minuti dugo pregledavao snimku VAR-a i dosudio kazneni udarac za goste zbog udaranje lopte u ruku Čabraje. Drožđek je silovito zabio loptu u mrežu za 0:1!

Ubrzo je sudac još jednom pokazao na bijelu točku zbog padanja Ndiayea (80.), ali je nakon pregledavanja snimke poništio svoju odluku. Nakon udarca Muhammeda u 83. minuti lopta se odbila od igrača Varaždina i pogodila gredu. U sedam minuta sudačke nadoknade Gorica je pokušala sve, ali nije uspjela stići do izjednačenja.

HT Prva liga 2019./2020. – 34. kolo
HNK Gorica – NK Varaždin 0:1 (0:0)
Velika Gorica. Gradski stadion. Gledatelja 953. Sudac: Ivan Župan (Bjelovar). Pomoćnici: Tomislav Keglević (Našice) i Ivan Janić (Ilok). 4. sutkinja: Ivana Martinčić (Koprivnica). Delegat: Željko Ukić (Zagreb). VAR: Ivan Vučković (Zagreb). AVAR: Igor Krmar (Zagreb). Strijelac: 0:1 – Drožđek (76-11m).
HNK GORICA: Kahlina (cap.), Muhammed, Jovičić, Moro, Čabraja, Babec (od 72. Maslowski), Kalik, Hamad (od 72. Gadže), Suk, Dvorneković (od 60. Ndiaye), Mudrinski. Trener: Valdas Dambrauskas.
NK VARAŽDIN: Nevistić, Tkalčić (od 81. Novoselec), Rodin, Stolnik (cap.), Đurasek, Mamić, Senić, Kolarić (od 86. Mehdikhani), Teklić (od 46. Posavec), Drožđek (od 90+2 Do. Glavina), Obregon (od 86. Benko). Trener: Samir Toplak.