Utakmica za pamćenje

Na krilima bučnih 500 gledatelja, uz odličnu igru cijele ekipe, ŽRK Dugo Selo '55 povijesnom prvom pobjedom u Europi 36:23 protiv turske ekipe Gorele ostvario je plasman u 3. kola EHF kupa
385760856_835466761637970_6536317082347562260_n

U uzvratnom susretu 2. kola EHF Europskog kupa, rukometašice Dugog Sela ’55 uvjerljivo su pobijedile tursku ekipu Gorele 36:23 (17:10) i tako višestruko nadoknadile zaostatak od jednog pogotka iz Turske (27:28).

Sve je bilo jasno od samog početka, kad gošće nisu mogle zaustaviti nalete domaćih igračica, osim prekršajima za 7 metara, a tu je večeras bila nepogrešiva Josipa Bebek. Tako su već u prvih pet minuta domaće ostvarile četiri gola prednosti i onda sigurnom igrom prednost povećale na velikih +7 u prvom dijelu. Sličan scenarij ponovio se u drugom poluvremenu. Otišle su domaće na nedohvatljivih 30:15 što je treneru Nenadu Plašiću dalo mogućnosti za puno rotacija i priliku da se pokažu igračice iz drugog plana.

Ako bi se tražilo razlog uvjerljive pobjede, onda je to sigurno odlična igra u obrani sa sjajnom Marom Plašić na golu i raznovrsna napadačka igra, uz sigurne kontre kad god se za to pokazala prigoda. Gošće su vjerojatno očekivale više, nakon dobrog rezultata u na domaćem terenu, no u Dugom Selu dočekao ih je raspoložen domaćin koji je na krilima grlatih 500-600 navijača pokazao da su zasluženo prvi put izašli na europsku scenu. Uz sreću u ždrijebu, Dugo Selo može i dalje ostati u ovom natjecanju.

Sjajna Josipa Bebek postigla je čak 14 pogodaka, 6 je zabila Anja Vida Lukšić, Pilić 4, Svetec i Dičak po 3 Vurnek 2 dok su po jedan gol dodale Golub, Katanec, Grgošević i Štritof. Kod Turkinja po pet pogodaka Arife Ozdemir i Serife Tunc.