DSC_8823

Nogometaši Turopoljca u posljednjih šest susreta uknjižili su pet pobjeda i remi na gostovanju u Kloštru. U posljednjem jesenskom susretu pred domaćim navijačima Turopoljac je slavio protiv gostiju iz Obrezine, Mladosti koja je poražena s 4:1.

Silovito su domaći igrači krenuli u susret stvorivši nekoliko izglednih prilika koje su otišle u nepovrat. Srećom po njih, ti ih promašaji nisu koštali, jer Filip Matek u 23. minuti otključao je mrežu gostiju, nakon čega je bilo puno lakše igrati. U prvom dijelu među strijelce se upisao još Vjekoslav Lučić, dok su u drugih 45. minuta Petar Milatović i Matija Čaić stavili točku na „i“ domaće pobjede, koju gosti nisu ozbiljnije ugrozili, iako su preko Matije Kapca smanjili na 2:1.

Pobjedom je Turopoljac ostao na drugom mjestu s četiri boda manje od Naftaš Ivanića, kod kojeg gostuje sljedeće subote u posljednjem jesenskom kolu.

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA, 14. KOLO
NK TUROPOLJAC – NK MLADOST 4:1 (2:1)
STRIJELCI: 1:0 Matek (23), 2:0 Lučić (38), 2:1 Kapac (44), 3:1 Milatović (81), 4:1 Čaić (90)
NK TUROPOLJAC: Zagorac, Balenović, Hrženjak (od 59. Jambrešić), Šestok, Matek, Đuksi (od 82. Čaić), Milatović, Vukadin, Bušić, Lučić, Šejić (od 72. Anđelić). TRENER: Ivica Burić
NK MLADOST: Tomić, Havidić (od 87. Hodak), Jelić (od 82. Ilenić), Sabljak, Smajić, Periša (od 43. M. Tadić), Pejak, S. Tadić, Šorša, Berek (od 29. Kapac), J. Tadić. TRENER: Stiven Žitnik