Fenjeraš Vrbovec koji se već duže vrijeme nalazi u agoniji i dalje dijeli bodove, koje su objeručke prihvatili nogometaši Trnja, koji su za razliku od domaćina svoje prigode pretvarali u pogotke i zasluženo pobijedili 3:1
019

Nogometaši Trnja bolje su otvorili utakmicu i kombinatornom igrom držali loptu čekajući pogrešku domaće obrane. U 4. minuti Kurbalić je ubacio s lijeve strane, a do lopte stigao Soldo koji je 10 metara pucao pored lijeve vratnice. Lipovac je u 7. minuti snažno tukao s 11 metara, ali se Zrinščak nije dao iznenaditi. Brzi Guja je u 12. minuti probio po lijevoj strani i potom s 11 metara pucao, ali je Zrinščak uhvatio loptu. Kurbalić je okušao udarac u 14. minuti s 14 metara koji je prohujao uz desnu vratnicu. Ipak fenjeraš Vrbovec je prvi u 30. minuti stvorio 100 postotnu prigodu na utakmici. Slišković je dijagonalom pronašao Domagoja Colarića koji je sam krenuo prema vrataru Mikuliću koji mu je na 20 metara blokirao udarac. U 32. minuti Domagoj Colarić je ubacio loptu s desne strane koju je Slišković glavom pucao sa 6 metara, a Mikulić krajnjim naporom izbacio loptu u korner. Domaće promašaje Zagrepčani su kaznili nakon brzog kontranapada u 36. minuti Kurbalić je probio po lijevoj strani i centrirao, a loptu je zahvatio Lipovac sa 16 metara i pogodio u lijevi gornji kut. U 44. min Trnje je povećalo vodstvo, jer je ponovo na lijevoj strani bio neuhvatljiv Kurbalić, koji je asistirao Guji, koji je iz blizine zatresao domaću mrežu.

U drugom poluvremenu Vrbovec je zaigrao angažiranije dok su gosti iz Zagreba nastojali umrtviti igru i čekati šanse iz brzih kontranapada. Režabek je u 52. minuti ubacio aut, Škaro prenio loptu glavom do Domagoja Colarića koji je s 10 metara opalio iznad gola. U 59. minuti Ćosić je dijagonalom izbacio Domagoja Colarića kojem je Mikulić obranio udarac sa 16 metara. Brzi kontranapad gostiju u 63. minuti završio je šutom Akinpelu kojeg je Zrinščak u padu obranio. Tračak nade za Vrbovec zbio se u 72. minuti kada je iz gužve Ćosić pogodio s 11 metara gostujući lijevi donji kut. U jeku domaćih napada pogrešku Pluščeca u 86. minuti kaznio je Akinpelu koji je iz blizine postigao treći gol za Trnje. Centaršut s desne strane u 87. minuti uputio je Domagoj Colarić, a brat Josip glavom s 5 metara pucao iznad gostujućih vrata. Domagoj Colarić je u 89. min već svladao Mikulića, ali je s gol crte loptu u padu glavom izbacio gostujući kapetan Tabaković pa je Trnje na kraju očuvalo vodstvo 3:1.

Fenjeraš Vrbovec je utakmicu, koja mu je život značila, odigrao beskrvno, bez agresivnosti, borbenosti i požrtvovnosti pa se onda teško može očekivati pozitivan rezultat, a i sportsku sreću treba isprovocirati krajnje angažiranom i koncentriranom igrom. Prilog o tome ukazuje da je samo Martin Tolić dobio opomenu zbog preoštre igre, a Filip Pluščec radi igranja lopte rukom. U ranijim godinama teško su se osvajali bodovi na Gradskom stadionu, jer su Vrbovčani igrali na pobjedu, puni samopouzdanja, maksimalno agresivni i napadački nogomet. Teško se mogu dobiti utakmice u kojoj vezna linije igra bez duela, agresije i borbenog duha, a napadači olako promašuju svoje šanse, pa je onda svaka pogreška obrambene linije ravna katastrofi i put prema 4. nogometnoj ligi Središte. Agonija koja zapravo traje u Vrbovcu od početka jesenskog dijela, odnijela je samopouzdanje i vjeru u vlastite redove, koja se jedino može povratiti pobjedama, koja nije ostvarena još od 12. rujna. Ovim porazom Vrbovec se definitivno prikovao za dno i pao u ambis iz kojeg ga samo čudo može spasiti. Rasprodaja vrbovečkog klupskog ugleda, kojeg su teško i mukotrpno stvarale prijašnje generacije, se nastavila kojem se ne nazire kraj pa je ova sezona definitivno najgora u povijesti kluba.

Igra mladog sastava Trnja za razliku od Vrbovca, pod novim trenerom Rajkom Vidovićem, bila je brža, agilnija, življa, samopouzdanija i kvalitetnija, kao da su Zagrepčanima bili životno važni bodovi. Na kraju njihova kvalitetnija igra prevagnula je u njihovu korist te su nogometaši Trnja zasluženo pobijedili i odnijeli sva tri boda iz Vrbovca. Kod Trnja svojom igrom istaknuli su se: Antonio Kurbalić, Mihael Mikulić, Marin Tabaković i Borna Valković.

3. HNL SREDIŠTE, 15. KOLO
NK VRBOVEC – NK TRNJE 1:3 (0:2)
VRBOVEC. Gradski stadion. Gledatelja: nema.
Sudac: Ante Čulina 7. Pomoćnici: Marko Maloča i Mateo Jakopec (svi iz Zagreba). Četvrti sudac: Mladen Komesar (Zagreb). Delegatkinja: Lada Rojc (Velika Gorica).
STRIJELCI: 0:1 Lipovac (36), 0:2 Guja (44), 1:2 Ćosić (72), 1:3 Akinpelu (86)
NK VRBOVEC: Zrinščak 6, Režabek 6, M. Tolić 6, Pluščec 5, Ćosić 6,5, G. Tolić 6, Škaro 5, (od 61. Boroša 5,5), D. Colarić 6,5, Babić 5, J. Colarić 5, Slišković 5,5. TRENER: Dražen Fulir 6
NK TRNJE: Mikulić 7,5, Kćira 7, Kurbalić 7,5, (od 80. Dokić -), Tabaković 7,5, Pavlek 7, Guja 7, (od 61. Akinpelu 7), Valković 7,5, Soldo 7, (od 73. Carić -), Ribić 7, Gašparac 7, Lipovac 7. TRENER: Rajko Vidović 7
IGRAČ UTAKMICE: Antonio Kurbalić