DSC_6806

Nogometaši Gorice i dalje žive svoj san. U današnjem susretu 12. kola Prve lige još jednom su slavili u gostima nastavivši tako sjajan niz koji je sada stigao do pete uzastopne gostujuće pobjede. U Zaprešiću je domaći Inter poražen s 3:1 čime Goričani i dalje čvrsto drže europsku četvrtu poziciju i puni samopouzdanja čekaju nedjelju i Hajduk.

Susret se bolje otvorili igrači Intera koji su preko Komnena Andrića poveli u desetoj minuti. Tražila se Gorica gotovo pola sata, no kada je stvari u svoje ruke preuzeo Iyayi Atiemwen sve je sjelo na svoje mjesto. Najprije je Atiemwen sjajnom loptom pronašao Dvornekovića kojem nije bilo teško iz blizine matirati domaćeg vratara Matkovića, koji je ponovno kapitulirao u 43. minuti kada je Atiemwen s dvadesetak metara neobranjivo pogodio njegovu mrežu.

Odluka o pobjedniku pada u 49. minuti kada je nakon prodora danas odličnog Marijana Čabraje na 1:3 povisio Mario Marina srušivši sve nade domaćina. Dobre igre Goričana osim što privlače sve veći broj navijača na domaće utakmice, sve više njih odlazi i na gostovanja. Za današnji susret u Zaprešiću klub je organizirao autobus za sve njih, a veliki broj njih stigao je i u privatnom aranžmanu. Vidjelo se to na tribinama gdje je gotovo polovicu gledatelja činilo njih iz Velike Gorice.

HT PRVA LIGA, 12. KOLO
NK INTER – HNK GORICA 1:3 (1:2)
STRIJELCI: 1:0 Andrić (10), 1:1 Dvorneković (32), 1:2 Atiemwen (43), 1:3 Marina (49)
NK INTER: Matković, Muhar, Postonjski, Vukčević (od 63. Ćulum), Solomon, Andrić, Prenga, Šimunec, Bosec, Rak (od 63. Vuk), Valentić (od 79. Čeliković). TRENER: Samir Toplak
HNK GORICA: Kahlina, Musa, Jovičić, Čagalj, Suk (od 63. Lovrić), Dvorneković (od 80. Arshakyan), Maloča, Čabraja, Atiemwen, Miya (od 46. Marina), Špičić. TRENER: Sergej Jakirović