Derbi začelja

Pobjedom protiv direktnog suparnika u borbi za ostanak, rukometaši Rugvice preskočili su ih na ljestvici te su sada dvanaesti sastav lige sa 16 osvojenih bodova
DSC_9006

Tko čeka taj i dočeka. Rukometaši Rugvice napokon su se veselili pred domaćim navijačima. Od 18. rujna i pobjede protiv Dugog Sela, Rugvičani su čekali na domaći skalp. U četiri su navrata u međuvremenu igrali neodlučeno. Sve do jučer trajao je domaći post, koji je prekinut 30:26 pobjedom protiv druge ekipe Nexea. Pobjedom protiv direktnog suparnika u borbi za ostanak, rukometaši Rugvice preskočili su ih na ljestvici te su sada dvanaesti sastav lige sa 16 osvojenih bodova.

Derbi začelja protekao je u tvrdoj i čvrstoj borbi s obje strane. Rezultatska prednost više od 50 minuta bila je na domaćoj strani. U prvom dijelu Rugvičani su najvećih +2 (8:6) imali u 16. minuti, da bi šest minuta kasnije semafor pokazivao 9:11. Do odlaska na odmor stvari su se vratile u balans, te su domaći igrači na odmor otišli s golom prednosti (13:12).

U nastavku susreta gotovo dvadeset minuta igralo se gol za golom, pri čemu su gosti iz Našica konstantno hvatali rezultatsku prednost Rugvice, čiji su igrači odlučujući korak prema pobjedi napravili u posljednjih desetak minuta u kojima su serijom 7:1 odjurili na nedostižnih 28:22 i mirno priveli utakmicu kraju.

Po šest zgoditaka za domaći sastav postigli su Tian Borovec i Paskal Bačić, dok je prvi strijelac utakmice bio gostujući igrač Stjepan Javorček s 9 golova.