Tvrda i čvrsta utakmica završila je rezultatom 28:28
DSC_1684

Rukometaši Rugvice u trećem su kolu Prve lige dočekali iskusnu ekipu Čakovca, predvođenu bivšim izbornikom hrvatske ženske rukometne reprezentacije, Vladimirom Canjugom. Tvrda i čvrsta utakmica završila je podjelom bodova 28:28. Prema prikazanome -najrealnije i najpoštenije.

Gosti su bolje ušli u utakmicu te su u 15. minuti imali četiri gola viška (4:8) što je bila i najveća njihova prednost. Srećom, Čakovčani nisu uspjeli naplatiti tri dvostruka isključenja domaće momčadi, koja je uspjela preživjeti taj nimalo lak period igre. Čim se igrački deficit izjednačio, domaći su igrači ubacili u višu brzinu te na isteku 28. minute golom Marijana Lončara povesti s 10:9.

Najvećih +3 Rugvica je imala u 37. minuti (17:14), da bi gosti u 43. došli do izjednačenja (19:19). Do 50. minute domaća je momčad u više navrata imala dva pogotka viška, no nikako nije uspijevala prelomiti utakmicu koja je otišla u gol za gol završnicu.

Imala je Rugvica kod vodstva 28:27 napad za +2, no šut Nikole Ivankovića završio je na vratnici čakovečkog gola. 15 sekundi prije kraja Čakovec golom Topleka sa sedam metara dolazi do izjednačenja. Iako je domaća klupa pozvala minutu odmora za posljednji napad, do promjene rezultata nije došlo.

S devet golova prvi strijelac Rugvice bio je Tian Borovec, a isti učinak za goste potpisao je Vjeran Toplek.