+12 za početak

DSC_1652

Uvjerljivom 35:23 pobjedom rukometašice Udarnika otvorile su novu sezonu 2. HRL Zapad. Na startu prvenstva Kurilovčanke su ugostile ekipu Sloge iz Svete Nedelje, koja je prvom dijelu puhala za vrat domaćim igračicama koje su u nastavku ubacile u višu brzinu te na kraju došle do uvjerljive pobjede.

Prvih pola sata proteklo je u izjednačenoj igri u kojoj su u rezultatskoj prednosti, koja se najčešće kretala od jednog do dva pogotka bile domaće igračice, koje nastavak susreta otvaraju serijom 7:1 te u 40.minuti odlaze na nedostižnih 23:15, čime rješavaju pitanje pobjednika.

Bez obzira na visoko vodstvo ritam igre u domaćim redovima nije splasnu, naprotiv angažiranom igrom rukometašice Udarnika dolaze do niza lakih zgoditaka tako da u posljednjih desetak minuta ulaze s dvocifrenom prednošću, što je i treneru Dariju Zrniću omogućilo da u igru gurne i plejadu mlađih igračica, kako bi stekle potrebno ligaško iskustvo.

-Na kraju ispada uvjerljiva pobjeda, no u prvom poluvremenu smo se mučili zbog nerealiziranih zicera i izrađenih prilika. No, kada smo popravili igru u obrani i realizaciju sve je došlo na svoje- prokomentirao je utakmicu trener Udarnika Dario Zrnić, koji je vjeruje kako je ova ekipa kadra se boriti za vrh.

-Imamo jači kolektiv nego lani. Idemo dalje utakmicu po utakmicu. Nijedan protivnik nije lagan, no ako ćemo igrati maksimalno protiv svih imamo šanse biti jako visoko- poručio je Zrnić.

U domaćim redovima dvanaest se igračica upisalo među strijelce koje je predvodila Bernarda Mostarlić s osam golova, dok je šest pridodala Magdalena Jurić, Kod Sloge najistaknutija Marija Pelc s 11 golova.