Županijski derbi

Pobjedom 26:21 Kurilovčanke su došle do jedanaeste prvenstvene pobjede kojom su skočile na drugo mjesto poretka iza ove sezone neprikosnovenog Rudara
DSC_6813

Nakon pomalo neočekivanog domaćeg poraza od Murvice prije dva tjedna, rukometašice Udarnika u susretu s Ivanićem nisu ponovile istu pogrešku. Pobjedom 26:21 Kurilovčanke su došle do jedanaeste prvenstvene pobjede kojom su skočile na drugo mjesto poretka iza ove sezone neprikosnovenog Rudara.

Gošće iz Ivanić-Grada u Veliku Goricu su doputovale u oslabljenom sastavu (Hren, Kirin), no unatoč tome nisu pale bez ispaljenog metka. Štoviše u prvom su dijelu bile ravnopravan suparnik, koji je bolje otvorio utakmicu. Imale su Ivanićanke u više navrata +2 u početnih deset minuta, no domaće igračice uspjele su rezultatski minus preokrenuti u plus, te su na ulasku u 17. minutu imale +3 (10:7). Ipak, do odlaska na odmor Ivanićanke su ulovile rezultatski priključak te su na odmor otišle s -1 (14:13).

Tek u prvih pet minuta nastavka susret je bio izjednačen (15:15), nakon čega domaće rukometašice rade seriju 5:0 i mirno utakmicu privode kraju.

Bernarda Mostarlić s 8 i Magdalena Jurić i Ela Bajkuša sa 7 zgoditaka bile su najbolji strijelci Udarnika, dok Monika Sikaček zabila 7, a Paula Crnčević 6 za Ivanić.