Slavlje mladih Plinara

Iako su domaći rukometaši došli do pobjede 28:25, no to im nije bilo dovoljno, jer u prvom su susretu poraženi sa šest razlike
DSC_4743

Zaostatak iz Zagreba za rukometaše Ivanić-Grada na kraju se pokazao kao nepremostiva prepreka. Igrači PPD Zagreba 2 u Žeravinec su donijeli šest pogodaka viška nakon 33:27 pobjede u Zagrebu. Pokazalo se nakon jučerašnjih šezdeset minuta kako im je to bilo dovoljno, jer uz poraz 28:25 osvojili su naslov prvaka 3. HRL Središte i plasman u 2. HRL Sjever.

Žeravinec je i ovoga puta bio lijepo popunjen, na tribini se našlo više od 500 gledatelja, a gromoglasnu podršku Bijelih lavova imali su i mladi gostujući igrači. Atmosfera dostojna finalne utakmice, koje se ne bi posramile niti neke puno veće sredine. U takvoj atmosferi lijepo je igrati, ali i pratiti tijek zbivanja na terenu.

Nažalost, po domaće igrače završna pjesma nije bila s njihove strane, jer mlada gostujuća momčad pojačana za vratara Mateja Mandića nije ispustila priliku koja im se pružila. Upravo je Mandić u uvodnih dvadesetak minuta, u kojima je nanizao desetak obrana omogućio Zagrebašima tri pogotka prednosti.

No, do odlaska na odmor Ivanićani uspijevaju stići na samo gol zaostatka (10:11). Sjajnim otvaranjem drugog dijela i serijom 5:1 semafor je u 35. minuti pokazivao 15:12. Šansa za prolazak se pojavila, probudila se i publika, a kada je u kontru pohitao Iveković sve je bilo na dlanu. No, on nije zabio i gosti hvataju rezultatski priključak.

Mala se šansa ukazala na sedam minuta do kraja (24:21), ruka je gostima bila u zraku, no isključenje Lovrića i Vrgoča te sedmerac za goste odnijeli su i posljednju šansu, za stizanje zaostatka.

KVALIFIKACIJE ZA PRVAKA 3. HRL SREDIŠTE, 2. UTAKMICA
RK IVANIĆ-GRAD – RK PPD ZAGREB 2 28:25 (10:11)
RK IVANIĆ-GRAD: Jerković, Oslovar 1, Janković 3, Štefanović 3, Blažak, Abramović, Matijević 2, Jelić 9 obrana, Zajec, Iveković 5, Vrgoč 5, Sertić 4, Lauš 5, Hodžić Mehić, Markić, Lovrić. TRENER: Frano Veraja
RK PPD ZAGREB 2: Vidović 1, Zirdum, Bodrožić 5, Janjić 1, Pavičić, Skazlić 4, Badurina, Šprem 5, Sever, Grubišić, Celegin 4, Mandić, Dvoravić 2, Raič, Guina 3, Gajšak. TRENER: Ivan Dragić