Doigravanje za Drugu ligu

U polufinalnoj utakmici doigravanja rukometaši Ivanić-Grada s 28:23 svladali su Odemu čime su došli na korak do promocije u viši rang
DSC_2970

Žeravinec je opet bio lijepo popunjen. Prepoznali su Ivanićani kako je njihovim rukometašima potrebna podrška i huk s tribina. Na dolasku i podršci igrači su im pak odgovorili pobjedom, a završni pljesak i pjesma samo su potvrdili odličnu atmosferu subotnje utakmice kvalifikacija za 2. HRL Sjever.

Protivnik Ivanićanima na putu povratka tamo gdje im je mjesto bila je momčad Odeme, koja je natjecanje u drugoj skupini Treće lige završila na drugom mjestu. Protiv raspoloženih igrača Frane Veraje jednostavno nisu mogli. Završilo je pobjedom Ivanić-Grada 28:23, a pobjeda je mogla biti i uvjerljivija, da u posljednjim minutama nije povučena ručna kočnica.

Gosti iz Dugava još su prijetili u prvih trideset minuta (15:11), no u drugom dijelu pred naletom dečkiju u plavom nisu mogli. Rampu je spustio večeras sjajni Ivan Jelić koji je imao 21 obranu, od čega čak četiri sedmerca. Na krilima njegovih obrana, “padali” su laki golovi, a tu je pak prednjačio Davor Iveković koji je postigao 11 zgoditaka.

Kada je semafor u 48. minuti pokazao 24:15 bilo je jasno kako je utakmica završila i kako može započeti slavlje pobjede, kojom je Ivanić-Grada došao na korak do 2. HRL Sjever. Na tom putu sada im predstoji još samo druga ekipa PPD Zagreba, koja je u polufinalu s 38:35 bila bolja od Dinamo Zagreba.

-Znali smo što nas čeka, no dobro smo se pripremili. Oni su čvrsta i teška ekipa, koja mora pasti u jednom trenutku, jer ne mogu pratiti ritam. Čekali smo svoju priliku da prelomimo utakmicu i to smo iskoristili. Čestitka svim dečkima, no ovo je tek početak, jer pred nama su još dvije utakmice- kazao nam je nakon utakmice trener Ivanić-Grada, Frano Veraja, uz poruku kako sezonu treba završiti na isti način kako se u nju i ušlo.

-Svi se nadamo kako ćemo za dva tjedna na Žeravincu slaviti ulazak u Drugu ligu. Došli smo pred kraj, mi ćemo se spremiti dobro i na valu ove dobre utakmice nadam se kako ćemo se svi zajedno veseliti- za kraj će Veraja.

DOIGRAVANJE ZA 2. HRL-SJEVER
RK IVANIĆ-GRAD – RK ODEMA 28:23 (15:11)
RK IVANIĆ-GRAD: Jerković 1 obrana, Oslovar, Janković 3, Toth, Bunjevac 2, Blažak, Abramović, Matijević 1, Jelić 21 obrana, Zajec 1, Iveković 11, Vrgoč 3, Sertić 2, Lauš 5, Hodžić Mehić, Lovrić. TRENER: Frano Veraja
RK ODEMA: Filetić 4 obrana, Bistrović 1, Grobelšek, Štajnkler 7, Brajdić 2, Kasić, Žižić 1, Šuljak 2, Kovačić 5 obrana, Tarabić, Radić 4, Đerek 6, A. Petrić, M. Petrić, F. Petrić. TRENER: Josip Mesnik