DSC_2945

Rukometaši Gorice došli su do nove domaće pobjede u Ligi za ostanak svladavši s uvjerljivih 35:26 Metalac, koji je jedini sigurni putnik u Prvu ligu. Ovom pobjedom Gorica je i dalje u sigurnoj zoni, s dva boda prednosti pred Karlovcem.

U prvih trideset minuta bila je to izjednačena utakmica, u kojoj je većinom u vodstvu bila Gorica koja je na odmor otišla s minimalnom prednošću (15:14). Blitz krieg je uslijedio u uvodnim minutama drugog dijela kada Gorica u samo pet minuta radi seriju 7:1 kojom odlazi na 24:17, a trinaest minuta prije kraja Ivan Laljek koji je bio najučinkovitiji igrač Gorice podigao je prednost na +10 (29:19).

Laljek je susret završio s 11 postignutih pogodaka, a dva manje uz stopostotnu realizaciju imao je Davor Ćavar. Devet je za goste postigao Marko Jurakić.

PREMIJER LIGA- LIGA ZA OSTANAK, 5. KOLO
HRK GORICA – MRK METALAC 35:26 (15:14)
HRK GORICA: Lončar 2 obrane, Ceković, Borić 2, Marjanović 4, Laljek 11, Krstanović 1, Nedić, Vladušić 2, Dijanić, Ćavar 9, Vučićević 2, Sladoljev 1 gol (9 obrana), Žarković 3, Goršeta, Barišić, Šimunović.
MRK METALAC: Bumbak 5 obrana, Puljić 1, Ezgeta 3, Šunjić 4, Antolković 1, Raič 3, Beshiri, Pranjić, Beščić, Sertić 2, Jurakić 9, Magdić 2, Gunjača 1, Heningman 5 obrana.