I u drugom domaćem susretu ove sezone rukometaši Gorice uknjižili su dva boda
DSC_0866

I u drugom domaćem susretu ove sezone rukometaši Gorice uknjižili su dva boda. Nakon što su startu preživjeli Ribola Kaštelu, Goričani su slomili još jednog povratnika u najviši rukometni rang – Metković Mehaniku 30:26. Dvoboj u Gradskoj sportskoj dvorani privukao je brojna poznata lica iz svijeta rukometa pa su tako na tribinama viđeni izbornik Hrvoje Horvat, bivši izbornik Slavko Goluža, Nikša Kaleb, Drago Ćosić i brojni drugi koji su mogli pogledati zanimljivu utakmicu, u kojoj je domaća momčad u nastavku pretrčala Metkovčane za drugo domaće slavlje.

-Teška utakmica, jer Metković je jedna dobra ekipa protiv koje nikome neće biti lagano igrati. Još uvijek smo u nekom grču, što možemo pripisati našoj mladosti. Vjerujem kako mi možemo još bolje igrati i da ćemo samo rasti- kazao je gorički trener Andrija Nikolić.

U prvom poluvremenu svjedočili smo ravnopravnom dvoboju. Gosti s juga Hrvatske bolje su otvorili susret i u 8. minuti imali prednost od +3 (2:5). Gorica je polako stizala da bi u 20. minuti poravnala rezultat na 8:8, a već u sljedećoj minuti došla do prednosti 9:8. Minimalnu prednost, domaća ekipa odnijela je i na predah (13:12).

U nastavak utakmice, domaćin je ušao puno bolje i energičnije te s dva pogotka u nizu otišao na 15:12. Zatim je uslijedila i serija od tri pogotka zaredom da bi u 39. minuti, Gorica imala lijepih šest pogodaka prednosti, 20:14. I tu je susret prelomljen. Metković se pokušao približiti, ali najviše što su uspjeli bilo je na -3.

-5-1 obrana s Frankovićem kao prednjim donijela nam je prevagu. Nakon odvajanja bilo nam je puno lakše igrati- zaključio je Nikolić.

Prvo ime u redovima Gorice vratar Tomislav Sladoljev s 13 obrana, a najraspucaniji bili su Matej Svržnjak sa sedam i Tin Tomljanović sa šest pogodaka. Kod gostiju iz Dalmacije, stopostotan učinak Antonia Cvitanovića 7/7, a isto toliko pogodaka postigao mu je i suigrač Josip Čutura.

PAKET24 PREMIJER LIGA, 3. KOLO
HRK GORICA – RK METKOVIĆ MEHANIKA 30:26 (13:12)
HRK GORICA: Ceković 5, Dujić 1, Jurić 1, Goričanec 4, Šalić, Čakarić 4, Franković, Jozepović, Sladoljev 13 obrana, Malin, Cikatić 1, Barišić, Svržnjak 7, Tomašić, Tomljanović 6, Gal 1. TRENER: Andrija Nikolić
RK METKOVIĆ MEHANIKA: Milas 6 obrana, Vučić 2, Cvitanović 7, Goluža, Čutura 7, Pavlak 1, Kozina, Mataga, Arapović, Komazin, Previšić, Raguž 2, Bezer 4, Rodin 2, Sršen 1, Batinović. TRENER: Mario Bjeliš