Pobjeda protiv Rudara u sjeni ozljede Tina Tomljanovića
DSC_0716

Rukometaši Gorice pobjedom protiv Rudara završili su 2022. godinu. U susretu u kojem im je imperativ bilo osvajanje boda, Goričani su opravdali ulogu favorita te pobjedom 31:26 izborili Ligu za prvaka. Nažalost, zadovoljstvo pobjedom nije bilo potpuno, zbog ozljede Tina Tomljanovića kojem je dvije minute prija kraja proklizalo koljeno, te je iznesen s terena.

Sama utakmica je bila lišena rezultatske neizvjesnosti, jer domaći su rukometaši kontrolirali stanje na parketu od prve do posljednje minute. Nakon deset minuta Goričani su imali +4 (6:2), da bi do odlaska na odmor prednost narasla na +6 (18:12). U drugom dijelu novom serijom domaći su rukometaši otišli na +10 te mirno priveli utakmicu kraju.

-Čestitam svojim igračima na htijenju i borbenosti. Zaslužili smo ovu pobjedu, šteta što nam je povreda Tomljanovića spriječila veće slavlje- nakon utakmice je rekao trener Gorice Andrija Nikolić.

Hrvoje Ceković i Jakov Dujić sa sedam zgoditaka su predvodili Goricu.

-Osvojili smo dva velika boda i izborili ulazak u Ligu za prvaka. Znali smo da će biti teško, no dobro smo se pripremili i to pokazali na terenu- dodao je Dujić, koji vjeruje kako će Gorica i u Ligi za prvaka imati što za reći i pokazati.

PAKET24 PREMIJER LIGA, 14. KOLO
HRK GORICA – RK RUDAR 31:26 (18:12)
HRK GORICA: Turčić 3 obrane, Ceković 7, Turkalj, Dujić 7, Jurić, Šalić, Solariček, Sladoljev 8 obrana, Malin 1, Franković, Barišić, Buvinić 4, Goričanec 5, Tomljanović 2, Cikatić 5. TRENER: Andrija Nikolić
RK RUDAR: Gošić 2 obrane, Skendrović 2, Runtas 4, Glivetić 2, Gaća, Trčak, Suban 2, Štajnkler 1, Kuhar, Javor 5, Trčak 1, Kasap 3, Vrpoljac, Bartolić 2, Ćosić 1, Starčević 3. TRENER: Dario Gaća