Imala je domaća momčad u jednom trenutku +7, no jednostavno nije znala do kraja prelomiti utakmicu na svoj mlin
DSC_4027

Susret protiv Siska u redovima Rugvice označen je kao jedan od onih u kojima se nema prava na pogrešan korak. Gotovo 45 minuta stvari na parketu rugvičke dvorane odvijale su se po tom scenariju, da bi se u posljednjoj četvrtini utakmice dogodio neobjašnjiv pad što gosti koriste i na kraju slave veliku pobjedu – 28:30, kojom su dodatno potvrdili bodove osvojene u prošlom kolu protiv druge ekipe Nexea. Rugvičani su tako ostali na osam osvojenih bodova, tri manje od Dugog Sela, koje ih je minimalno porazilo na otvaranju proljetnog dijela prvenstva.

Dobro su domaći rukometaši ušli u utakmicu te su u devetoj minuti imali +5 (7:2). Najbliže čemu su se Siščani približavali bilo je -2, da bi semafor u 28. minuti pokazivao najvećih +7 (18:11). Gostujući rukometaši u tim su trenucima boksačkim rječnikom bili na konopcima, no s dva uzastopna gola uspjeli su smanjiti na podnošljivih -5 (18:13). Malo tko je u tim trenucima vjerovao da domaći igrači mogu ostati bez bodova.

Međutim, korak po korak gosti smanjuju prednost te u 48. minuti prvi puta vode – 25:26. Bili su to pokazat će se kasnije presudni trenuci utakmice u kojima je i odlučen pobjednik jer od domaćeg vodstva 25:23, Sisak je s pet uzastopnih golova došao do vodstva 25:28, koje nisu ispustili do isteka šezdesete minute.

Domaćem sastavu nije pomoglo niti devet golova Martina Krizmanića, dok su najbolji strijelci Siska bili Danijel Gnjatić i Matteo Ražić svaki s po šest golova.